Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 02:10

Чи дивитимуться поляки футбольні матчі Євро-2012 у цифровому телебаченні?


Варшава – У Польщі минулого тижня уряд завершив роботу над законопроектом про запровадження у країні цифрового телебачення. Справа за польським Сеймом: після ухвалення ним такого закону в Польщі мають припинити трансляцію дотеперішнього аналогового сигналу усіх телевізійних каналів. Однак, шлях до цифрового телебачення може виявитися доволі складним.

Згідно з планами уряду, Польща від 2012 року має започаткувати революцію, яку можна порівняти з тією, що відбулась тут кілька десятків років тому, коли на екранах польських телевізорів чорно-біле зображення було замінене кольоровим. Йдеться про запровадження у країні цифрового телебачення у форматі підвищеної якості зображення HD.

«Позиція уряду така: із 31 липня 2013 року повністю припинити на території країни подачу аналогового телевізійного сигналу. Однак вже від середини 2012 року територія Польщі в цілому має бути «покрита» цифровим сигналом телебачення. Під час перехідного періоду з різних міркувань дозволятиметься паралельне використання, як аналогового, так і цифрового сигналу», – розповіла віце-міністр інфраструктури Польщі Маґдалена Ґай.

Про складність проблеми свідчить те, що під час засідання уряду дискусія навколо цього законопроекту тривала понад три години, зауважує віце-міністр.

Фахівці вказують на цілу низку причин, котрі перешкоджають запровадженню цифрового телебачення в Польщі.

По-перше, керівники комерційних і громадських телеканалів та власники мережі кабельного й супутникового телебачення не можуть досягти порозуміння стосовно технічних обґрунтувань майбутнього цифрового сигналу телебачення.

Міністерство інфраструктури Польщі хоче запровадити в країні систему цифрового телебачення MPG4. Це означає, що до телевізорів, які не відповідають вимогам цього цифрового формату, потрібно буде купити спеціальний декодер. Фахівці підраховують, що проблема стосується півтора мільйона телевізорів і обійдеться полякам у близько 90 мільйонів євро.

По-друге, представники урядових кіл побоюються, що заміна старих телевізорів на сучасні збігатиметься з початком футбольних матчів чемпіонату Євро-2012. Такого скандалу польські футбольні вболівальники урядові не простять, наголошують оглядачі.

На рішення уряду стосовно цифрового телебачення у Польщі з нетерпінням чекає державне Управління з питань електронного зв’язку, оскільки йому доручають займатися технічним обґрунтуванням цифрового телебачення. Ідеться про те, що без рішення уряду не вдасться притягти до співробітництва власників телеканалів, котрі будуть згуртовані в рамках єдиного польського пакету цифрових телевізійних послуг.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG