Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 07:56

Україна відмовилася від високозбагаченого урану


Барак Обама вітає Віктора Януковича на саміті 12 квітня 2010 року

Нью-Йорк – Сенсаційну заяву зробив Президент Віктор Янукович, перебуваючи у США: Україна відмовляється від використання високозбагаченого урану і ближчим часом віддасть усі його наявні запаси. Сполучені Штати домагалися цього понад десятиліття. Віктор Янукович, який на запрошення президента США бере участь у саміті 47 держав на тему ядерної безпеки, мав зустріч у Білому домі з Бараком Обамою, а також виступив перед капітанами американської індустрії, з якими зустрівся на обіді, влаштованому Американсько-українською діловою радою.

Чільною темою для обговорення на зустрічі Януковича з Обамою була проблема збереження ядерних матеріалів в Україні. І Президент України і в розмові з Обамою у Білому домі, і на обіді з бізнесменами зробив сенсаційну заяву: «Україна ухвалила рішення долучитися до загальносвітової ініціативи про нерозповсюдження і обов’язково переведе свої (атомні) реактори з високозбагаченого урану на низькозбагачений, і найближчим часом високозбагачений уран з України буде вивезено».

За підрахунками Білого дому, Україна посідає достатньо високозбагаченого урану для виготовлення декількох ядерних бомб.

«Це те, чого Сполучені Штати домагалися протягом понад десятьох років», – сказав прес-секретар Білого дому Роберт Ґіббз із приводу рішення України.

Він додав, що більшу частину високозбагаченого урану, за яким полюють терористи, буде вивезено з України вже цього року, а решту запасів – до 2012-го.

Поки що не визначено, куди саме мають вивезти той уран. За словами Ґіббза – до Росії або до США.

Обама і Янукович опублікували після зустрічі заяву, в якій Обама назвав рішення України історичним і пообіцяв технічну і фінансову допомогу на підтримку виконання. Обсяг допомоги, щоправда, поки що не називають.

Янукович, вийшовши з Білого дому після зустрічі з Обамою, не коментував бесіди з президентом США.

Янукович американському бізнесові: «настав новий час»

Віктор Янукович виступає на обіді Американсько-української ділової ради, 12 квітня 2010 року

А після виступу Президента України на обіді, влаштованому Американсько-українською діловою радою, кореспондент телеканалу FoxNews Мейджор Ґарретт назвав українського керівника «бізнес-президентом». Янукович справив позитивне враження на лідерів американської промисловості.

Він запевнив, що покладе край безладдю, різнобоєві та корумпованій практиці, притаманним, за його словами, «попередньому урядові» України, і сказав, що відтак уряд і парламент працюватимуть у злагоді.

Зокрема, він критикував структуру податку на додану вартість, що його він назвав «найбільш корумпованим податком, чого не було 2004 року».

Янукович наголошував на необхідній відповідальності влади перед бізнесом і обіцяв максимально поліпшити інвестиційний клімат.

Президент обіцяв «упорядкувати земельне законодавство, створити систему контролю продажу землі».

«Настав новий час», – запевнив Янукович присутніх, наголосивши, що народ обрав його, і саме тому він тут у Вашингтоні.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG