Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 23:57

БЮТ вимагає розгляду в парламенті заборони на вивезення урану з України


Фракція БЮТ у Верховній Раді України наполягатиме на включенні до порядку денного для розгляду наступного пленарного тижня законопроекту, що передбачає заборону на вивезення з України високозбагаченого урану, заявила лідер БЮТ Юлія Тимошенко.

«Ми будемо ставити це питання до порядку денного настільки, наскільки в нас вистачить сил внести до порядку денного», – сказала Тимошенко.

Вона вкотре наголосила, що вважає ініціативу Президента Віктора Януковича з вивезення з України високозбагаченого урану такою, що завдає шкоди національним інтересам. За словами Тимошенко, такий крок призведе до зупинки розвитку вітчизняної науки в атомній галузі і закриття українських наукових ядерних центрів.

Лідер БЮТ також заявила, що жодні міжнародні угоди не зобов’язують Україну позбавлятися від високозбагаченого урану.

Під час візиту в США 12 квітня Янукович заявив про намір України позбутися від високозбагаченого урану при технічній і фінансовій допомозі США. Україна має намір утилізувати свій високозбагачений уран у Росії й розраховує на надання їй з боку США низькозбагаченого урану для продовження наукових досліджень.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин раніше заявив, що відмова України від високозбагаченого урану є її міжнародним зобов’язанням.
XS
SM
MD
LG