Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 22:06

Авіарух Європи: крок вперед – крок назад, але ісландський вулкан поступово заспокоюється


Брюссель – Після п’яти днів паралічу повітряний рух Європи поступово оживає. Найбільші аеропорти у вівторок частково відновили свою роботу. Тим часом із Ісландії надходить чергова тривожна інформація. Через активізацію виверження вулкану нова хмара, насичена попелом, рухається в бік Великобританії. Внаслідок цього повітряний простір цієї країни знову закрили. Проте є надія, що цей принцип – «крок вперед – крок назад» – не стосуватиметься інших країн. До кінця тижня рух нормалізується, обіцяють експерти.

У брюссельському міжнародному аеропорту «Завентем» у вівторок зранку здійснив посадку перший за декілька останніх днів літак. Він прибув із турецької Анталії. Частина пасажирів радіє, інші нарікають, що повітряні пертурбації звели нанівець всю відпустку.

Чотири додаткові дні вимушеного перебування в Туреччині перекреслили всі приємні враження від відпочинку, каже один із пасажирів, Дірк Гереманс. «Вночі нам зненацька оголосили, що за 10 хвилин треба бути готовими до відльоту. Ми зраділи, адже за чотири дні очікувань накопичили велику дозу стресу. Вдома чекає робота, діти й бабуся, що потребує опіки», – скаржиться бельгієць.

Подібних пасажирів, яких небезпека вулканічного пилу заблокувала у 313 аеропортах світу, – вже близько 7 мільйонів. Проте очікуване поступове відновлення руху літаків щойно знову опинилося під загрозою.

Нова вулканічна хмара несе нові проблеми

Ісландський вулкан вивергнув нову хмару попелу, і це призвело до нового закриття повітряного простору Великої Британії. Повністю зачиненими залишаються також Польща, Данія та ще декілька держав.

Разом із цим, за даними європейської агенції з авіабезпеки «Євроконтроль», половина запланованих рейсів зрештою таки була здійснена. До 30 відсотків активізувалася робота найбільших французьких аеропортів. Частково відновили рух і летовища Швейцарії, Італії, Іспанії, Австрії та Нідерландів.

Європейські міністри транспорту з огляду на величезні економічні втрати й тиск авіаперевізників, фармацевтичних, туристичних та інших компаній домовилися обмежувати рух тільки у зонах найбільшої концентрації вулканічного пилу.

Через нестачу комплектуючих частин, що прибувають повітряним транспортом, у вівторок про призупинення роботи оголосили навіть автовиробники «Ніссан» та БМВ.

У європейських установах Брюсселя та Страсбурга не припиняються дебати щодо шляхів кращої та ефективнішої координації дій об’єднаної Європи на тлі цієї новоявленої кризи.

У пошуках кращої координації руху

«Доки не буде вирішена проблема єдиного європейського повітряного простору, владнання подібних криз залишатиметься нелегкою справою, – зазначила на зустрічі з пресою представниця Єврокомісії Гелен Кернс. – Європейські міністри з питань транспорту чітко зауважили, що необхідна поглиблена європейська координація дій та більш гармонізований підхід до управління повітряним рухом».

Водночас вже на четвер «Євроконтроль» обіцяє повернення до нормальної роботи всього європейського повітряного руху. Очікується, що нова хмара, яка насувається на Британію, на кінець тижня зрештою відійде у бік Атлантики.

Водночас ісландські науковці-вулканологи твердять, що активність злощасного вулкану Ейяф’ятлаєкютл поступово спадає.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG