Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 19:17

Турецькі правозахисники вшанували жертв масових убивств вірмен


Активісти-правозахисники у Стамбулі вшанували пам’ять вірмен, які загинули внаслідок масових убивств у часи Першої світової війни в тодішній турецькій державі, Оттоманській імперії.

Це була перша в історії така акція в Туреччині, яка категорично заперечує проти твердження вірмен, що ті події були геноцидом.

У мітингу взяли участь близько ста осіб.

Неподалік відбувся гучний протест турецьких націоналістів, які вигукували, що то вірмени різали турків. Поліція відокремила учасників обох акцій.

Раніше цього дня у столиці Вірменії Єревані десятки тисяч людей прийшли з квітами на пагорб Цицернакаберд до меморіалу пам’яті загиблих. Молитву біля Вічного вогню прочитав верховний патріарх і католикос усіх вірмен Ґареґін II.

Президент Серж Сарґсян заявив під час жалобної церемонії, що міжнародне визнання тих подій за геноцид неминуче.

24 квітня є днем ушанування пам’яті жертв подій, що їх вірмени вважають за геноцид їхнього народу.

24 квітня 1915 року в Оттоманській імперії були здійснені перші арешти вірменських діячів, із яких почалася кількарічна трагедія вірменського народу.

Вірмени вважають, що свідоме винищення турками близько півтора мільйона їхніх співвітчизників становить геноцид вірменського народу, і домагаються такого визнання й від інших країн. Низка держав на різному рівні вже визнала геноцид вірменського народу.

Туреччина відкидає таке визначення й заявляє, що вірмен загинуло значно менше і що смерть у ті часи і вірмен, і десятків тисяч турків була трагічним наслідком громадянських конфліктів, які точилися в часи розпаду імперії, а не спрямованим знищенням вірменського народу.

Recommended

XS
SM
MD
LG