Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 04:12

Після шокуючого харківського компромісу Путін хоче «добити» Україну (світова преса)


Прага – Світові видання наголошують, що «сенсаційне» продовження російської військової присутності в Україні, купленої за «дешевший» газ, сковує Києву його самостійність і підбурює українську опозицію. Оглядачі не виключають, що скоро в Севастополі стане на рейд куплений Росією у Франції потужний десантний корабель «Містраль» та інші модерні морські військові судна Москви. Світових експертів також вражає та обстановка «секретності і таємничості», яка окутує російсько-українські переговори, і чимало газет прогнозує, що сьогоднішній візит російського прем’єра Володимира Путіна до Києва ще більше закріпить харківські домовленості Медведєва і Януковича та підготує не менш сенсаційні домовленості Києві і Москви у травні.

Польська «Жечпосполіта» та британська «Індепендент» майже в один голос інформують про наростання хвилі невдоволення в Україні та вуличні протести в Києві, Львові проти харківських угод між президентами Росії і України, коли український Президент «сенсаційно» продовжив договір оренди для російської військово-морської бази в Севастополі до 2042 року. Газети зауважують, що нові прояви вуличного невдоволення громадян в Україні очікуються у вівторок, коли влада Януковича спробує ратифікувати в парламенті згадані харківські домовленості з Росією, котрі опозиція характеризує не інакше, як «зрадою національних інтересів України».

Чеська «Днес» інформує, що минулої суботи російський прем’єр Путін і австрійський канцлер Вернер Файманн підписали угоду про спільну участь у будівництві нового газогону «Південний потік», який планують як альтернативу транзитові російського газу до Європи через Україну. Водночас український Президент Янукович після підписання в Харкові з Дмитром Медведєвим угоди про зменшення ціни на російський газ і здачу в довгострокову оренду Росії Севастополя заспокоював українців, що Росія нібито відмовиться від будівництва свого, обхідного для України, південного газогону.


Російська «Нєзавісімая газета» стверджує, що Янукович і Медведєв готуються у травні до підписання нового сенсаційного пакету угод між Москвою і Києвом...І нібито й тому сьогодні ввечері прибуває до Києва російський прем’єр Володимир Путін, який хоче закріпити те, що підписали президент двох країні у Харкові. «Нєзавісмая газета» довідалася також, що нібито Кремль і Янукович вже домовилися про спільні внутрішні територіальні води на Чорному морі, як колись за часів СРСР. Московське видання також наголошує, що «офіційно про причини приїзду Путіна до Києва нічого невідомо, хоча, між іншим, засекреченість українсько-російських переговорів вже стала нормою». Газета також звертає увагу на слова українського прем’єра Миколи Азарова, що до сьогодні ні Росія, ні Європа не гарантують Україні збільшення транзиту російського газу через Україну. Тим часом Президент Янукович вже пообіцяв українцям про таку перспективу після «харківського турне».

Впливова «Волл Стріт Джорнал» наголошує, що «Росія самостверджується у ближньому зарубіжжі, і тут співпали дві події: продовження оренди російської військово-морської бази в Севастополі та купівля французьких потужних десантних та авіаносних кораблів класу «Містраль»... Експерти вже зауважували, що один із таких кораблів Росія планує розмістити в Севастополі, разом з новим підводними човнами і новими стратегічним ракетами. «Волл Стріт Джорнал» також наголошує, що «особливі дрижаки викликали ці інформації у регіоні, і, насамперед, у президента Грузії Саакашвілі, частина території якої до сьогодні під контролем російських військ»... Газета також відзначає, що Росія має шанс нині чогось досягнути і в Киргизстані, і в регіоні в цілому, коли тут відсутній інший гравець. «Волл Стріт Джорнал» стверджує на завершення, що «відсутній гравець ¬– це Обама, який зосередився на «перезавантаженні» з Росією, тоді як Грузія та й інші вразливі і нестійкі демократії в регіоні закликають Америку захистити їх від зростаючого натиску з боку Кремля».
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG