Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 23:02

Програма Erasmus Mundus навчатиме українських студентів у Європі


Київ – 28 українських студентів будуть навчатись в університетах Європи завдяки програмі Erasmus Mundus. Програма, започаткована Європейською комісією з освіти, уже відкрила «вікно в Європу» для майже тисячі студентів та викладачів із країн-сусідок ЄС. При цьому до участі у програмі запрошено студентів, які відучились вдома один навчальний рік і визначились зі своєю спеціалізацією.

За словами координатора програми Софії Андерссон, ідеться не лише про отримання нових знань і підвищення наукової кваліфікації студента, а й про можливості побачити життя Євросоюзу «зсередини», долучившись до життя європейської молоді і науки.

З іншого боку, підтримуючи академічний обмін між ЄС та сусідами, програма підвищує якість самої європейської освіти і популяризує її у світі.

Українські учасники програми

Ліліана Лукашук, студентка Національного університету імені Шевченка, майбутній хімік, переможниця конкурсу на стипендію у рамках програми Erasmus Mundus, у розмові з Радіо Свобода розповіла, як відбулося її «знайомство» з цією програмою.

«Я дізналась про цю програму від колишніх стипендіатів, – каже вона. – А далі, звичайно, власні зусилля доклала, знайшла в інтернеті інформацію про програму, підготувала необхідні документи і переслала на відповідну електронну адресу… Знаєте, як кажуть: «стукайте – і вам відчиниться».

На запитання Радіо Свобода, чого вона очікує від програми, Ліліана Лукашук відповіла: «Одна з мрій уже здійснилась – те, що я стала стипендіатом цієї програми, отримала змогу вчитись в Європі. При цьому зазначу, що і наш рівень освіти я вважаю високим, якісним – але інноваційна складова вищої освіти в Україні, на жаль, занизька: принаймні, обладнання хімічних лабораторій не відповідає сучасному розвиткові цієї науки. Далі, на що я очікую від програми: по-перше, це отримати принципово нові знання у тій сфері, яку я вибрала. По-друге, після отримання спільного диплому європейських університетів у мене буде більше можливостей позитивно зарекомендувати себе на ринку праці – як у науковому світі, так і на ринку звичайної праці, де ти можеш себе проявити як кваліфікований спеціаліст у даній області».

Вчитися Ліліана буде в університеті Лейпцига, а по тому – у Стокгольмі. За словами координатора програми Erasmus Mundus Софії Андерссон, таку можливість надає створення консорціуму найкращих інститутів та університетів Євросоюзу – Магістерського консорціуму. А після закінчення навчання студент отримує визнаний у світі магістерський ступінь із двох (або й більше) суміжних дисциплін.

Завдяки цій системі колишня студентка Києво-Могилянської академії (нині – менеджер програм TACIS) Олександра Белясна отримала змогу вчитися в університеті Деусто в Іспанії та Ягеллонському університеті (Польща). Найголовнішим, окрім набутих знань та європейського диплому, Олександра вважає можливість «пірнути» у молодіжне життя Європи.

«Стільки одночасно знань, досвіду, практичних навичок! Багато вчишся і у побуті, як поводитися; так само це стосується наукових знань: як правильно шукати інформацію. Бо це у принципі важливо, і коли ти працюєш. Потім ці навички багато разів згадуєш – і вони використовуються! Також я вважаю дуже важливим мовний досвід, бо практично одразу можна практикувати кілька мов. Обидва міста, в яких я вчилась – і Сан-Себастіан, і Краків – я їх дуже люблю і вважаю одними з найкрасивіших міст в Європі», – зазначає Олександра Белясна.

Erasmus Mundus як вихователь наукової еліти

Українські експерти з питань освіти переконані, що програма – один із перших кроків до створення «європейського освітнього простору», що у ньому знайдеться місце і для України.

Директорка київського Центру європейської освіти Христина Кричевська переконана: «Ми живемо в Європі, і наша освіта теж європейська. У майбутньому – а я впевнена у тому – кордонів взагалі не буде. І дуже важливо, щоб не тільки наші студенти вчилися в Європі, а й європейські приїздили до Києва, Одеси, Донецька, Харкова чи Луганська, щоб вони знали ці наукові школи. І наші студенти, які починають вчитися разом, у майбутньому будуть жити у вільній Європі. Вільній від освітніх та ідеологічних штампів. Тому що ці діти будуть народжувати нову інтелігентну еліту».

Власне, на підготовку наукової інтелектуальної еліти України, професіоналів європейського рівня і стилю й розрахована Erasmus Mundus, стверджують і її засновники та учасники.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG