Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 17:33

Шуфрич не виключає, що жителів Калуша відселятимуть


Міністр з надзвичайних ситуацій України Нестор Шуфрич не виключає, що жителів міста Калуша Івано-Франківської області будуть відселяти.

«Ми укріплюватимемо береги кар’єрів, в яких скупчилися відходи виробництва, утилізуємо ці відходи і, мабуть, відселятимемо жителів. Все залежатиме від стану ґрунту і ступеня проникнення відходів у систему водопостачання. Більш зрозумілою картина стане через місяць. Ми звернулися по допомогу до науковців, які повинні зробити висновки», – сказав голова МНС в інтерв’ю газеті «Коммерсантъ-Украина», відповідаючи на питання про те, які роботи проводяться в Калуші, район якого попередній Президент Віктор Ющенко оголосив зоною надзвичайної екологічної ситуації.

За словами Шуфрича, за 50 днів роботи нового уряду співробітники Міністерства з надзвичайних ситуацій вже тричі виїжджали до Калуша для вивчення ситуації, пов’язаної з необхідністю ліквідації загрози, що склалася.

Експерти заявляють про можливість техногенної катастрофи в Калуші через відходи місцевого хімічного підприємства. Перевірка встановила, що на підприємстві накопичилося близько 10 мільйонів кубометрів небезпечних рідких відходів.

Переповнення сховища відходів у результаті опадів може призвести до руйнування захисної дамби й потрапляння в навколишнє середовище отруйних речовин.

12 лютого 2010 року Верховна Рада ухвалила закон, яким затвердила указ Президента про оголошення територій міста Калуша і сіл Кропивник і Сивка-Калуська зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Recommended

XS
SM
MD
LG