Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 21:00

Польща розгромлена на українському фронті, а ЄС поки що збоку (європейська преса)


Прага – Оглядачі в європейській пресі не лише застукані зненацька, а й у певному інформаційному шоку від російсько-українського об’єднавчого новаторства, котре генерально виходить із кремлівських стін. Навіть поступливі українські чільники не завжди готові якось реагувати на нові й нові об’єднавчі пропозиції з боку Москви. Насамперед, поляки відчули, що вони дощенту розгромлені Росією на українських теренах. Лише ЄС поки що, як зауважують оглядачі, байдужий до того, що так швидко відбувається в Україні.

Швейцарська «Ноє Цюрхер Цайтунґ» інформує, що навіть нинішні українські владні верхи, схильні до швидкого об’єднання з Росію, були заскочені пропозицією російського прем’єра Володимира Путіна на одній із частих останнім часом зустрічей зі своїм українським колегою Азаровим (у Сочі), коли московський чільник раптом запропонував злиття українського державного енергетичного боржника «Нафтогазу» з російським, таким же державним, газовим монополістом – «Газпромом». Така пропозиція, на думку швейцарського видання, якщо вона буде реалізована, «дасть можливість Росії встановити повний контроль над українською газотранспортною системою». Якщо українська сторона намагалася видати таку пропозицію Путіна за експромт, то офіційні речники російського уряду відразу ж спростували такі твердження українських колег, заявивши про повну серйозність і прорахованість московських пропозицій. Москва також пропонує Україні злиття й у ядерній галузі, де також йдеться про нібито пільгові мільярдні знижки у цінах на ядерне паливо та інші преференції так заманливого об’єднання.

Лондонська «Файненшел Таймз» наголошує, що Москва діє швидко, починаючи з виборчої поразки свого ворога Віктора Ющенка у лютому цього року, з метою захопити «командні висоти в українській економіці». Навіть нинішні поступливі Кремлю українські верхи були застукані зненацька пропозицією Путіна про можливість злиття «Нафтогазу України» з старшим російським енергетичним братом – «Газпромом». Українська прозахідна опозиція вже засудила цю спробу Росії як «намагання взяти під повний економічний контроль цілу українську державу як колишнього радянського васала». Автори публікації на сторінках лондонського видання, Кетрін Белтон і Роман Олеарчик, наголошують, що таке злиття, якщо воно буде схвалене в українському парламенті, гарантує Москві контроль над найбільшими стратегічними активами України, її найбільш обширною у Європі мережею енергетичних трубопроводів... «Файненшел Таймз» інформує також, що Москва вже призначила першого віце-прем’єра уряду Росії Ігоря Шувалова за широкомасштабну інтеграцію Росії з Україною. Газета цитує різних українських експертів і лідерів опозиції, які вважають, що за такою інтеграцією стоїть план «російського бліцкригу» і «намагання зліквідувати Україну як незалежну державу», та закликають українців до масових протестів.

«Волл Стріт Джорнал» наголошує у своєму європейському виданні, що «Польща розгромлена на фронті своєї східної політики щодо України». Офіційна Варшава не має що сказати стосовно нинішньої політики Києва, який позбавляє Україну прозахідних сподівань і підписує фундаментальні угоди з Росією. Такі інтеграційні перспективи, як зауважує газета, дуже радують італійського прем’єра Берлусконі, але не поляків, які докладали максимум зусиль для незалежності України від Росії. Тепер же Польща розгромлена на українському політичному фронті, а ЄС байдужий до того, що в Україні сьогодні відбувається.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG