Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 09:32

Імена українських «ворогів преси» оприлюднили на прес-конференції в Києві


Cьогодні Міжнародний день свободи преси.

У Києві на прес-конференції «Свобода слова в Україні. Вороги преси-2009», яку організували Інститут масової інформації та міжнародна громадська організація «Інтерньюз-Україна», назвали імена чиновників, які особливо відзначилися в питанні утисків журналістів.

Голова правління міжнародної громадської організації «Інтерньюз-Україна» Костянтин Квурт в ефірі Радіо Свобода повідомив про «переможця» цієї малопрестижної номінації.

«Генпрокурор Медведько – один із ворогів преси, він там на першому місці вийшов», – сказав Костянтин Квурт.

На другому місці, після Олександра Медведька, серед «ворогів преси» в Україні опинився комуніст Олександр Ткаченко, який вирвав під час судового засідання мікрофон журналістки СТБ і жбурнув його зі сходів. На третьому місці колишній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, котра забороняла частині журналістів бути присутніми на телешоу за її участі. На четвертому – Ганна Герман, заступник глави адміністрації Президента України, яка зривала теле-шоу за її участі. І замикає цей досить довгий список нинішній Президент Віктор Янукович, котрий вимагав нещодавно наперед перед прес-конференцією питання, які мають поставити йому журналісти.

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» оприлюднила відкритого листа до Президента України Віктора Януковича, в якому заявляє про утиски журналістів в Україні.

Зокрема, міжнародну організацію турбує те, що частина журналістів не змогла потрапити 22 квітня на прес-конференцію Президентів України і Росії в Харкові.

Голова правління «Інтерньюз-Україна» Костянтин Квурт вважає, що від нової української влади навряд чи варто чекати на прогрес у питанні свободи слова.

«Є така річ, як енергетика. І ця енергетика, яка виходить від нової адміністрації, говорить про те, що їм це зайве – така річ, як свобода преси та шанобливе ставлення до журналістів. Вітається те, що постфактум вони обіцяли розслідувати випадки насильства проти журналістів, але ми ще побачимо, до чого призведуть ці розслідування, бо всі резонансні справи, які були до того, не розслідувалися Генеральною прокуратурою», – сказав в ефірі Радіо Свобода Костянтин Квурт.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG