Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 23:33

Приклад України показує, що для Берліна і Вашингтона Москва буде скоро важливішою, аніж Брюссель (європейська преса)


Прага – Чим далі розвивається фінансово-економічна криза у Європі, тим більше песимістичних щодо існування Євросоюзу прогнозів аналітиків. Деякі експерти у зв’язку з цим не виключають прямого сприяння з боку Вашингтона й Берліна у посиленні позицій Росії в Центральній Європі в той час, як керівництво ЄС ігнорує європейське майбутнє не лише України, де Росія вже встановила повний контроль, але навіть Польщі, що показав похорон Леха Качинського в Кракові.

Вже навіть південноафриканська газета «Ґалф Ньюз» наголошує, що «так званий «пасинок» відомого мільярдера Ріната Ахметова», нинішній глава України Віктор Янукович «ризикує розпалити своєю невпинною здачею цілої України Росії ворожі й сепаратистські настрої... в Україні». «Майбутнє України виглядає занадто похмурим», – констатує оглядач Рауф Бейкер у згаданому виданні.

Американське видання govMonitor не виключає, що зближення України з Росією при Вікторові Януковичу і занадто «особлива» угода з Росією в Харкові свідчать лише про намагання нового Президента України вгодити таким чином українському «енергетичному лобі», яке хоче як можна більших прибутків у найменш прозорих місцях тутешнього газового бізнесу, і, якщо необхідно, то у змові з росіянами. Такі кроки, на думку Ендрю Уїлсона з Європейської ради із зовнішньої політики, лише ставлять під загрозу добре ім’я України як партнера та ускладнюють її стосунки з ЄС більше, аніж це здавалося у момент перемоги Януковича на виборах. У цій статті також наголошено, що «навіть бувалі люди епохи Кучми визнали, що таке, як при Януковичу, не могло відбутися в їхні часи, коли Україна вела гру, перебуваючи на більшій за рівновіддаленістю дистанції і від Росії, і від Заходу».

Аналітик чеських «Лідових новін» Ленка Зламалова вважає, що Чехія мусить роздумувати, де буде її місце після розпаду Євросоюзу «на шматки», що може статися унаслідок «грецької кризи». Авторка цитує відомих європейських експертів, котрі вважають, що Європа нині переживає чи не найсерйознішу кирзу з часів кінця «холодної війни»... Зламалова вважає, що криза Європи навіть глибша, аніж це показує ситуація з євро. Цей аналітик не виключає, що з припиненням Німеччиною подальшого фінансування Євросоюзу останній буде розвалюватися і відбудеться зміцнення осі Берлін-Вашингтон-Москва... Тут ідеться про те, що Росія, на відміну від Брюсселя, зміцнює свої позиції у Центральній Європі, що показав візит президента Медведєва на похорони Леха Качинського у Кракові, коли лідери ЄС майже одностайно проігнорували це... Зламалова також наголошує, що чільники Брюсселя так само байдуже реагують на те, що «Росія взяла під фактичний контроль Україну». «З Росією, чим далі, тим більше, знаходять спільну мову Німеччина і Америка Обами. Для Берліна і Вашингтона буде скоро Москва важливішою, аніж Брюссель», – доходить висновку чеський аналітик.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG