Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 20:39

Мілінкевич знову кинув виклик Лукашенку


Лідер опозиційної партії "За свободу" Олександр Мілінкевич

Мінськ – Екс-кандидат на виборах президента Білорусі 2006 року Олександр Мілінкевич знову хоче стати суперником чинного президента Олександра Лукашенка. Мілінкевич заявив про початок своєї кампанії на виборах, які мають пройти на початку 2011 року.

На виборах у 2006 році Олександр Мілінкевич був єдиним кандидатом від білоруської опозиції та головним суперником авторитарного президента Лукашенка. За офіційними даними, яким у Білорусі мало хто вірить, Мілінкевич набрав на тих виборах 6 відсотків голосів. Тоді Мілінкевич звинуватив владу у фальсифікації і вивів опозицію на мінський Майдан, який потім жорстоко розігнали.

Тепер Мілінкевич не має підтримки всієї білоруської опозиції, яка за останній час багато разів розкололося, зате він виріс у впливового самостійного політика, створив громадське об'єднання «Рух за Свободу», має підтримку серед політиків Європи.

Програма Мілінкевича є правоцентристською і ліберальною. Головне його гасло на цих виборах – «Європейська Білорусь», тобто цей політик виступає за приєднання Білорусі до Євросоюзу.

«Скільки часу треба на те, щоб провести зміни в Білорусі? У нас є конкретний план, який дозволяє вірити, що за 5 років ми зможемо провести найбільш важливі перетворення у нашій країні і бути дуже близькими до європейського рівня життя», – зазначає Мілінкевич.

У Білорусі авторитарна модель, яка не терпить альтернативи

Говорити про його шанси, як і будь-якого суперника Лукашенка, стати новим президентом Білорусі важко. За 16 років правління чинного президента в Білорусі створена авторитарна модель, яка не терпить альтернативи.

Малоймовірно, що нового президента Білорусі оберуть на чесних виборах. Тому Олександр Мілінкевич обрав стратегію майдану.

«Влада повинна рахувати голоси разом з нами, – каже він. – Чи ви рахуєте голоси і ми починаємо визнавати вибори, які ви організовуєте. Не рахуєте – ми закликаємо людей на вуличний мирний протест, який не призведе до хаосу і кривавих революцій. Але якщо немає демократії на дільницях для голосування, то демократія реалізується на вулиці».

Щодо можливостей повторення на мінських вулицях майдану, тут теж є багато сумнівів. Але діяльність Мілінкевича багато хто в Білорусі розглядає під іншим гаслом: «Вода камінь точить».

Політолог Валерій Булгаков зауважує: «Пан Мілінкевич – і в цьому я його підтримую – робить ставку на кристалізацію ціннісних орієнтирів білоруського суспільства, фактично він втілює прагнення його поважного сегменту до європейського вибору Білорусі та відстоювання національних цінностей. Такий вибір Мілінкевича виправданий та має певну стратегічну перспективу».

Чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко днями, посилаючись на тиск, який наразі чиниться на Білорусь зі Сходу та Заходу, заявив, що наступні вибори будуть важкими, а якщо він особисто братиме в них участь, то «дуже важкими».

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG