Доступність посилання

ТОП новини

Українські вояки й надалі долучатимуться до міжнародних операцій і місій


Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен
Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен

Брюссель – «Партнерство чи членство у НАТО – це має вирішувати сама Україна», – заявив у середу генеральний секретар альянсу Андерс Фоґ Расмуссен. Нова українська влада твердо взяла курс на позаблоковий статус. Водночас участь українських Збройних Сил у міжнародних операціях та місіях триватиме. Зокрема, у штаб-квартирі НАТО був підписаний черговий меморандум про обмін даними щодо стану в повітряному просторі на окремих територіях України. Українські командувачі також взяли участь у засіданнях Військових комітетів Євросоюзу та Північноатлантичного альянсу.

Домовленості щодо подальшого базування у Криму російського флоту після 2017 року не змінюють позицій НАТО стосовно можливості приєднання України до альянсу, каже генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен.

«Україні самій вирішувати, яким буде її майбутнє, а також визначати, чи подальші стосунки з НАТО будуть ґрунтуватися на партнерстві чи перспективі членства, – каже він. – З огляду на те, що ми чуємо з України, я очікую продовження співробітництва з нею у тих рамках, які ми маємо сьогодні. У червні ми плануємо зустріч з її представниками на політичному рівні під час засідання Комісії Україна-НАТО».

«Ми, військові, перебуваємо поза політикою» – генерал Свида

«Це рішення політичного керівництва нашої держави, обраного народом демократичним шляхом, – зауважує головнокомандувач українських Збройних Сил генерал Іван Свида. – Воно також ухвалене Верховною Радою. Ми, військові, перебуваємо поза політикою і виконуємо завдання нашого Верховного головнокомандувача – Президента. Тому ми робитимемо все необхідне для виконання цієї угоди. Маю на увазі військовий аспект».

Що стосується міжнародних зобов’язань, взятих Україною, зокрема участь в операціях та місіях НАТО, то їх виконуватимуть, додає він. Звичайно, якщо для цього, з одного боку, будуть ухвалені політичні рішення, а з іншого – Збройні Сили України будуть належно підготовлені.

Вже стала традиційною участь України у зустрічах військових командувачів країн-союзниць НАТО.

У середу українська військова делегація підписала меморандум щодо обміну інформацією з країнами НАТО про стан повітряного простору. Це вже друга домовленість, що стосується південних регіонів України, тож найближча сусідка України – Туреччина – також була серед підписантів. Перша частина, що покриває Західну Україну, вже була узгоджена раніше.

«Нині голова Вищого командування операціями Джеймз Ставрідіс, головнокомандувач Збройних Сил України Іван Свида та начальник генштабу Туреччини Ількер Башбуг підписали меморандум щодо другого під'єднання до системи «Обміну даними щодо повітряної обстановки». Тож дякую всім вам за таке важливе досягнення», – заявив голова Військового комітету НАТО, адмірал Джампаоло Ді Паола.

Україна й НАТО разом боротимуться з повітряним тероризмом

«Взаємний обмін повітряною інформацією сприятиме прозорості цього простору, зведе до мінімуму випадки його можливих порушень, зменшить інциденти при здійсненні міжнародних польотів, буде унікальним інструментом боротьби з повітряним тероризмом», – зауважив генерал Іван Свида.

Протягом дводенного візиту до Брюсселя головнокомандувач Збройних Сил України Іван Свида також взяв участь у засіданні Військового комітету Євросоюзу. Україна – чи не єдина держава, що, не будучи членом європейського співтовариства, має можливість бути присутньою на подібних зустрічах.

На нинішньому засіданні йшлося про реформування українського війська та перспективу залучення українських Збройних Сил до операцій Євросоюзу зі врегулювання конфліктів.

Зі свого боку, Європа привітала наміри Києва долучитися до європейської Балканської бойової тактичної групи HELBROC. Брюссель також чекає на конкретні дії у цьому сенсі й залучення українських військово-морських сил до протипіратської операції «Аталанта».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG