Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 19:03

Європа і США відзначають річницю перемоги над нацизмом


Більшість країн світу, які святкують перемогу над нацистською Німеччиною в Другій світовій війні, роблять це 8 травня.

Саме 8 травня 1945 року по 11-й годині вечора набував чинності акт про повну і безумовну капітуляцію Німеччини, підписаний у Реймсі у Франції напередодні, в ніч на 7 травня, тому у світі святкують перемогу саме цього дня.

Але в Москві були невдоволені, що з радянського боку капітуляцію підписав представник, який не мав формальних повноважень. Тому на наполягання СРСР пізно ввечері 8 травня 1945 року за центральноєвропейським часом під Берліном було влаштовано ще одне підписання акту про капітуляцію з практично тим самим текстом. Цей документ датований 8 травня.

На цю хвилю, за однією з версій, через різницю в часі в Москві вже було за північ і настало 9 травня. За іншою версією, саме підписання другого акту про капітуляцію відбулося фактично вже по півночі на 9 травня, коли ця капітуляція вже настала відповідно до першого акту.

Відтак у колишньому СРСР і тодішніх соціалістичних країнах, а тепер в Україні, Росії й низці інших післярадянських держав День Перемоги в так званій «Великій вітчизняній війні», як називають участь СРСР у Другій світовій, відзначають 9 травня.

Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією від 22 листопада 2004 року проголосила обидва дні, 8 і 9 травня, днями пам’яті і примирення як данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни.

У європейських країнах 9 травня святкують День Європи. В Україні, яка заявляє про прагнення інтеграції з ЄС, відзначення Дня Європи переносять на інші дати.

Recommended

XS
SM
MD
LG