Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 16:06

Мітинги опозиції – боротьба за Україну чи за владу


Київ – 11 травня зранку під будинком Верховної Ради відбулися одночасно мітинги прихильників опозиції та прибічників чинної влади. Юлія Тимошенко та інші опозиційні лідери закликали народ виходити на вулиці, щоб зашкодити підписанню невигідних, на їхню думку, україно-російських угод. Натомість представники опозиції, які не приєдналися до мітингу, та частина політологів вважають нинішні дії БЮТ та його союзників малоефективними.

Мітинг на підтримку новоствореного Народного комітету захисту України
На майданчику перед будинком парламенту та Маріїнським палацом зібралися близько 6 тисяч осіб: половина юрби – під прапорами БЮТ, ВО «Свобода» та інших опозиційних сил, а інша половина – прихильники чинної влади, оточені кордоном із правоохоронців. Проте, на відміну від мітингів 27 квітня, обійшлося без сутичок.

Прихильники чинної влади конкретних причин своєї участі в акції не називали.

«Я підтримую Януковича, бо він надійний», – сказав киянин Сергій.

Натомість більшість прибічників опозиції наголошують, що вийшли до Верховної Ради, щоб не дозволити українській владі здавати національні інтереси Росії.

«Ми маємо зупинити втрату Україною ознак незалежності, втрату контролю над енергетичною та газотранспортною галуззю», – наголошує Андрій, київський студент.

«Я відчуваю, що держава у небезпеці. Власність, яка належить українському народу, може перейти в руки іноземців, наші збройні сили теж можуть втратити самостійність і підпорядковуватися чужому керівництву», – зауважив Владислав, працівник приватної компанії із Запоріжжя.

Українська влада послідовно здає національні інтереси – Тимошенко

Опозиційний мітинг очолила лідер БЮТ Юлія Тимошенко. За її словами, головною загрозою безпеці та незалежності України є угоди з Росією, які вже підписані та які лише готуються до підписання 17 травня.

«Я тримаю в руках лист заступника міністра палива та енергетики Росії нашому міністрові. У ньому йдеться про проект міждержавної угоди, написаний одноосібно російською стороною, – заявила пані Тимошенко, показуючи копію документа. – На кожній сторінці він принижує Україну, забирає за всіма напрямками розвитку паливно-енергетичного комплексу наше майно. Я вас запевняю, всі угоди, які спрямовані на приниження нашої незалежності, на створення незрозумілих впливів, на зміну кордонів, все буде денонсовано після приходу патріотичної команди до влади».

Юлія Тимошенко назвала маленькою перемогою опозиції той факт, що під час мітингу Верховна Рада погодилася розглянути звіт уряду щодо російсько-українських угод. Однак цього недостатньо, народ повинен тиснути на владу постійно, заявив на мітингу лідер Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок.

«Влада боїться одного: конкретного тиску вулиці. Отже, тиск вулиці, тиск народу на цю антиукраїнську владу має бути постійним», – зазначив Тягнибок.

За словами очільників мітингу, наступні акції протесту мають відбутися 17 травня під час візиту до України президента Росії Дмитра Медведєва.

Крики та димові шашки вигідні… Партії регіонів?

Більшість політичних сил, присутніх на акціях протесту проти ратифікації «харківських угод», цього разу до мітингу не приєдналася. Це відбулося через те, що БЮТ та інші сили, об’єднані в Комітет захисту України, діють неефективно, пояснює лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк.

Прихильник опозиції зі значком «Я не торгую Україною»
«Минулий тиждень показав, як не можна працювати. Партія регіонів навіть зацікавлена в тому, щоб опозиція кидалася димовими шашками та яйцями, бо так їх від влади не викуриш. Потрібен новий формат. Комітет захисту не можна перетворювати на бутафорію», – зауважив Яценюк.

Схожу оцінку останнім діям опозиції дав для Радіо Свобода і політолог Михайло Погребинський. «Справжня мета цих акцій не відповідає задекларованим цілям. І тому говорити про її ефективність украй важко. Тимошенко в дійсності намагається таким чином зберегти позицію «номер два» у країні, і при нагоді стати «номером один». Тимошенко говорить, що вона не допустить укладення нових угод із Росією. Як – збройним повстанням? Новий Президент має конституційні важелі й парламентську більшість», – пояснює експерт неефективність нинішніх дій опозиції.

Загалом політологи відзначають, що разом із відокремленням від опозиції більш поміркованих Арсенія Яценюка та Анатолія Гриценка слід очікувати маргіналізації Комітету порятунку України та, як наслідок, втрати його лідерами популярності.
  • 16x9 Image

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG