Доступність посилання

ТОП новини
22 Березень 2019, Київ 05:49

Закриті кордони сусідів загрожують економіці Киргизстану


Киргизько-казахський кордон, 11 травня 2010 року

Прага – Представники уряду Киргизстану попереджають, що тривале закриття кордонів із сусідами може призвести до «економічної катастрофи» у їхній державі. Кордони Киргизстану з Казахстаном та Узбекистаном були закриті відразу ж після повстання 7 квітня проти тодішнього киргизького президента Курманбека Бакієва, якого опозиції вдалося таким чином відсторонити від влади.

Омюрбек Текебаєв, один із заступників голови тимчасового уряду Киргизстану, заявив, що закриті кордони з Казахстаном та Узбекистаном не лише загрожують «економічним крахом», а й можуть упродовж одного-двох місяців спричинити «соціальний вибух у країні».

Ця заява пролунала майже через тиждень після того, як киргизька влада інформувала, що президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв обіцяв відкрити кордон із Киргизстаном у середу 11 травня.

Але киргизький журналіст Бакит Орунбеков повідомив у середу Радіо Свобода з казахсько-киргизького кордону, що тут усе ще закрито.

Не пускають нікого і нічого

За його словами, ще з ранку приблизно 500 автомобілів стояли в черзі з киргизького боку, бо очікували, що саме 11 травня відкриють кордон. Але, розповів журналіст, прикордонники Казахстану сказали людям, що вони не мали ніяких розпоряджень щодо цього, і все ще тримають перехід із Киргизстаном закритим.

Понад 70 відсотків імпортованих товарів надходять до країни через Казахстан. Тим часом кордон закритий не лише для людей, а й для вантажів.

Узбекистан пояснює закритий кордон із Киргизстаном міркуваннями безпеки.

Все більше людей у Киргизстані, які не можуть подолати сухопутні кордони з сусідами, дістатися до яких можна тільки літаком, заявляють про можливу участь у нових акціях протесту, вже проти нинішньої влади, яка «не виконує своїх обіцянок перед народом».

  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG