Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 18:48

Україна святкує День Європи


У суботу в Україні почалося святкування Дня Європи, що його держава відзначає в третю суботу травня.

У регіонах України святкування розтягується на різні вихідні, залежно від регіону, й відбуватиметься в різних місцях від нинішньої суботи аж до початку червня.

У деяких містах ці святкування почалися вже в суботу.

У Дніпропетровську відкрився Європейський інформаційний ярмарок

Із нагоди Дня Європи просто неба, в центральному дитячому парку, проєвропейські організації та осередки проводять ігри, вікторини, майстер-класи, презентують свою діяльність через друковану рекламно-інформаційну продукцію, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Участь у ярмарку беруть активісти Асоціації генеральних штатів Європи AEGEE, Інтернаціональної молодіжної платформи AIESEC, Всеукраїнської освітньої компанії DEC, Німецької служби академічних обмінів DAAD, Центру французької культури «Альянс-Франсез», Всеукраїнської асоціації молодіжного співробітництва «Альтернатива В», Європейських клубів області.

Окрім того, гості мають можливість пройти експрес-курси французької мови, а також здійснити фотоекскурс у сади та парки Франції.

Також у Дніпропетровську з нагоди Дня Європи відбулася піша молодіжна хода центральними вулицями міста. Парад присвятили 60-річчю Декларації Роберта Шумана, якого вважають одним із ініціаторів створення об’єднаної Європи.

Просто неба у парку з нагоди свята організували концерт за участю танцювальних та вокальних колективів, зокрема, ансамблю «Оґніско» Спілки поляків Дніпропетровської області.

У межах святкування Дня Європи відбуваються майстер-класи з петриківського розпису і квіткове шоу «Флористичний подих Європи», а також стартує міжнародне аматорське авторалі «Пікнік-2010». Учасники – 120 екіпажів, зокрема, міжнародні, з Грузії, Білорусі, Туреччини, Сербії, Франції. Довжина траси складає 260 кілометрів.

Увечері на честь Дня Європи відбудеться піротехнічне шоу «Приборкання вогню» з багаторівневими феєрверками, театральним вогневим наземним шоу та музикою.

У Сумах видавали «європейські паспорти» з «шенгенськими візами»

У Сумах на День Європи відбуваються масштабні заходи, серед яких лицарські бої на мечах та видача «європейських паспортів» із «шенгенськими візами».

Крім того, на Театральній площі розпочало роботу «Європейське містечко». Його гості за допомогою студентів-волонтерів мають змогу здійснити «екскурсію» до кожної з представлених у ньому країн Євросоюзу, після чого кожен охочий, відповівши на низку нескладних запитань, може отримати «європейські паспорти» із «шенгенськими візами».

Сумчани беруть участь і в майстер-класах розпису на тканині, виготовленні фігур із повітряних кульок, ліпленні з кольорового тіста тощо.

Волонтери з Німеччини, Франції і Чехії проводять 40-хвилинні уроки, на яких можна вивчити базові фрази цими мовами. Охочі можуть сфотографуватися з «живими скульптурами» і взяти участь у театрі імпровізації.

Родзинкою цьогорічного Дня Європи в Сумах стали лицарські бої на мечах, які переносять гостей свята у середньовічну добу.

Також представлені автоклуби європейських країн, які надали і спонсорську допомогу на солодкі призи для учасників.

Святкування Дня Європи у Сумах продовжиться іншими заходами аж до 30 червня.

У Луцьку знайомилися зі звичаями країн ЄС

У Луцьку в рамках відзначення Дня Європи пройшов фестиваль традицій та звичаїв країн-членів Європейського Союзу.

Святкування проходило у Центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки.

Під час конкурсу кожна школа міста представила певну країну Євросоюзу у національних костюмах, вітаючи лучан мовою тієї країни. Учасники фестивалю виконували національні танці європейських країн.

Лучани також могли взяти участь у конкурсі боді-арту «Європа в кольорі».

Крім того, святкування Дня Європи продовжується й у Луцькому замку, де відбувається вже традиційний V Міжнародний джаз-фестиваль «Музичні діалоги-2010».

За словами організатора фестивалю, президента Луцького джаз-клубу Олега Баковського, учасниками фестивалю є колективи з Москви, Польщі, Німеччини та України.

* * * * * * *

У Європейському Союзі День Європи, який вважають символічним днем народження ЄС, святкують 9 травня, коли Україна на радянський лад відзначає день перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У світі цей день перемоги святкують 8 травня, бо саме цього дня 1945 року капітулювала нацистська Німеччина.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG