Доступність посилання

ТОП новини
23 Квітень 2019, Київ 21:53

У парламенті пропонують створити комісію з розслідування подій 27 квітня


Керівник фракції БЮТ Іван Кириленко заявляє про необхідність створити спеціальну комісію Верховної Ради для розслідування подій, що відбулися в українському парламенті 27 квітня. «У цій ситуації ми можемо розібратися самі. У вас (у голови Верховної Ради Володимира Литвина) зібратися керівникам фракцій, фахівцям, можливо, створити спеціальну комісію, щоб провести розслідування», – сказав Кириленко під час погоджувальної ради керівників фракцій і комітетів.

Голова фракції БЮТ також наголосив, що перш ніж розглядати проблемні питання в залі, необхідно обговорити їх під час консультацій. «За столом переговорів визначатися з датою розгляду для того, щоб не розбурхувати ситуацію надалі», – заявив Кириленко.

Він також підтримав ініціативу спікера щодо того, що 18 травня лідери фракції могли б зібратися в кабінеті Литвина й обговорити ситуацію з поданням Генеральної прокуратури із проханням дозволити притягти до кримінальної відповідальності депутатів від НУНС Юрія Гримчака й Андрія Парубія.

За те, щоб розслідувати ситуацію в парламенті, виступили і представники фракції НУНС.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин виступив проти того, щоб парламент у поспішному режимі розглядав питання про дозвіл на притягнення їх до кримінальної відповідальності. «Ніхто нікого не жене в шию, ніхто не порушує питання негайно й сьогодні. Ми повинні провести серйозну політичну розмову й ухвалити зважене рішення», – сказав Литвин.

За його словами, відповідно до регламенту, протягом 20 днів профільний комітет повинен розглянути це питання, після чого протягом 7 днів він може розглядатися в залі.

27 квітня 2010 року Верховна Рада ратифікувала угоду про продовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії на українській території. Відразу після відкриття пленарного засідання у бік президії полетіли яйця. Спікеру парламенту Володимиру Литвину довелося ховатися від них під парасольками. Пізніше в залі запалили кілька димових шашок, а між депутатами від коаліції та опозиції виникали бійки.

28 квітня порушили кримінальну справу за фактом хуліганства, вчиненого групою окремих депутатів 27 квітня у сесійній залі Верховної Ради під час пленарного засідання. А 14 травня Генеральна прокуратура направила у Верховну Раду подання із проханням дозволити притягнення до кримінальної відповідальності Гримчака й Парубія. Того ж дня прокуратура Києва порушила справу проти депутатів за підозрою у втручанні в діяльність Литвина й інших депутатів парламенту з метою перешкоджання виконанню ними службових обов’язків.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG