Доступність посилання

ТОП новини

Новий туристичний маршрут – «Солодке Закарпаття»


Ужгород – Закарпатські кондитери разом із кафедрою туризму Ужгородського національного університету розробили нову туристичну родзинку – маршрут «Солодке Закарпаття». Гості регіону зможуть скуштувати солодощі усіх національних меншин краю, долучитися до їхнього виготовлення, а ще… переконатися, що солодке може не лише псувати фігуру, але й позитивно впливати на неї.

Баники, фанки, чивриги, знамениті торти «Добош» і «Празький», німецькі шетемені та єврейські маковики – це лише незначна частина тих екзотичних солодощів, які готують у Закарпатті. Регіон має понад сто національних меншин, а тому представлений ледь не всіма кухнями світу. Кожна кухня має свої нюанси, кожна славиться своїми родзинками.

Угорка Андріана пояснює про найпопулярніші угорські солодощі рийтеш і пішковту: «Рийтеш – це сухе тісто, яке печуть до чаю. А пішковта – це лите тісто з 12 яєць, яке ще в гарячому вигляді скручують, наповнюють горіховим кремом зі сметаною. Це лише угорці такі щедрі – дають аж 12 яєць в один лист тіста».

Спробувати усі ці солодощі з початком літнього туристичного сезону пропонують у рамках спеціального туристичного шляху. Ідею розробили закарпатські науковці й кондитери. Вони кажуть, що регіон настільки щедро представлений цим багатством, що туристи невдоволеними не залишаться.

Задоволення на всі смаки

Крім випічки та солодких напоїв, можна скуштувати ще багато чого цікавого, розповідає Світлана, менеджер велнес-готелю в Ужгороді, який включений до туристичного шляху «Солодке Закарпаття».

«На додаток до солодощів ми представляємо дегустацію сирів та різних видів меду. Чому саме сирів? Та тому, що в Європі сири належать до десертів», – каже вона.

Фахівці кажуть, що туристи зможуть обрати собі шлях самі залежно від уподобань та бажань.

Один із розробників солодкого туристичного маршруту, завідувач кафедри туризму Ужгородського національного університету Федір Шандор каже, що «Солодке Закарпаття» має ще одну родзинку – це шоколадний масаж, ванільна ванна, шоколадне обгортування.

Солодкий туристичний маршрут – новинка регіону, але не єдина. За останні два роки у краї розробили і пропонують туристам і винний туристичний шлях, і військовий, і гастрономічний, і ще купу інших принад – усе, щоб переконати українських туристів відпочивати саме в Україні.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG