Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 06:41

Оніщук вказує на політизованість питання про порушення справи проти двох нунсівців


Колишній міністр юстиції Микола Оніщук висловлює сподівання на те, що «політичні мотиви не домінуватимуть» у випадку розгляду в парламенті й суді питання про порушення кримінальної справи проти двох депутатів від НУНС Юрія Гримчака та Андрія Парубія через події в парламенті 27 квітня.

«Нині політичні мотиви і політичні інтереси диктують вимір і власне поведінку як народних депутатів, так і представників тих чи інших державних інститутів: чи то прокуратури, чи то слідства», – сказав Оніщук в ефірі Радіо Свобода.

Водночас він не взявся прогнозувати, яким буде рішення парламенту за поданням прокуратури про позбавлення цих двох депутатів недоторканності для притягнення їх до відповідальності.

«Ці два депутати мають мати право звернутися до суду щодо оскарження дій слідства, якщо вони вважають, що дана справа була порушена проти них безпідставно. Що стосується розгляду парламентом подання про зняття депутатської недоторканності щодо притягнення до відповідальності, то це вже справа парламенту. І складно зараз прогнозувати, яким буде рішення Верховної Ради України. Зазвичай парламент був досить консервативний у цих питаннях, якщо тільки не брати з часів Лазаренка. Після цього практично жодного дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів, зокрема щодо зняття імунітету Верховною Радою не підтримувалося. Хоча цих подань було небагато», – сказав екс-міністр юстиції.

14 травня слідчий прокуратури Києва порушив кримінальну справу стосовно народних депутатів України Гримчака і Парубія за фактом незаконного впливу на голову Верховної Ради та народних депутатів з метою перешкоджання виконанню ними службових обов’язків, здійсненого за попередньою змовою групою осіб.

При цьому генеральний прокурор України Олександр Медведько підтримав подання слідчого прокуратури Києва про надання згоди парламенту на притягнення до кримінальної відповідальності цих народних депутатів.

Гримчак і Парубій оскаржили в суді рішення про порушення проти них справ.

27 квітня Верховна Рада ратифікувала угоду про продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на українській території. Голосування відбувалося в атмосфері крайньої напруженості в сесійній залі. Відразу після відкриття пленарного засідання в бік президії полетіли яйця. Спікер парламенту Володимир Литвин мусив ховатися від них під парасольками. Пізніше в залі спрацювали кілька димових шашок, а між депутатами від коаліції та опозиції виникали бійки.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG