Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 11:41

Вивезення меланжу з Франківщини закінчується, наступна Львівщина


Вивезення токсичного окислювача до палива бойових ракет, так званого меланжу, з території Прикарпаття проходить без нештатних ситуацій і проблем, без порушення екологічної безпеки, а представники українських Збройних Сил демонструють при цьому високий професіоналізм.

Про це заявив представник ОБСЄ Метью Герцен сьогодні на Івано-Франківщині, де розпочалося завантаження передостанньої партії залишків ракетного палива.

Із 2 тисяч 200 тонн меланжу, які зберігалися на території складу ракетного палива Західного оперативного командування Сухопутних військ Збройних сил України поблизу села Ценжів, залишилось вивезти ще 480 тонн.

Вивезення токсичних компонентів ракетного палива зі складу в Калинівці Вінницької області розпочалося з листопада минулого року, а з Ценжева – з січня цього року в рамках спільного проекту Україна-ОБСЄ для утилізації запасів меланжу.

Меланж вивозиться на утилізацію до Росії.

За словами заступника командувача оперативного командування з логістики Західного оперативного командування генерал-майора Сергія Ніколаєва, наступним місцем, звідки вивозитиметься меланж, буде Радехів Львівської області. Вже є відповідні домовленості і фінансування від держав-донорів із Європи.

У 2009 році ОБСЄ взяла на себе зобов’язання допомогти Україні вивезти перші 3 тисячі 168 тонн меланжу (з Калинівки Вінницької області та Ценжева Івано-Франківської) на хімічні підприємства Росії. До цього в Україні було 16 тисяч тонн меланжу.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG