Доступність посилання

ТОП новини
20 Листопад 2018, Київ 15:16

Медведєв: російський флот в Україні – «елемент системи безпеки»


Президент Росії Дмитро Медведєв виступає в Київському держуніверситеті 18 травня 2010 року

Для Росії дуже важливо зберегти базу Чорноморського флоту в Севастополі, оскільки це є «елементом системи безпеки», заявив президент Росії Дмитро Медведєв, виступаючи сьогодні в Києві перед студентами Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

«Ми давно користуємося цією базою, мені здається, вона нікому не заважає, а, швидше, підтримує в Чорноморському басейні статус-кво», – сказав він.

Як заявив голова російської держави, наприкінці 1980-х – на початку 1990-х років, коли зникла система Варшавського договору, але залишився союз НАТО, статус-кво був порушений. За словами Медведєва, це призвело «до тектонічних змін на політичній карті Європи», і багато збройних конфліктів тоді розпочалися саме через це.

«Я завжди дуже насторожено ставлюся до зміни системи безпеки. Тому, – ви знаєте російську позицію, – нам не подобається ідея подальшого розширення НАТО. Справа не в тому, що ми проти НАТО, у нас із НАТО партнерські відносини, але це все-таки військовий блок, в якому Росія не бере участі. І чим ближче НАТО присувається до наших кордонів, тим нам дискомфортіше», – наголосив Медведєв.

За словами президента Росії, чим стабільнішою буде ситуація в Чорноморському басейні, тим буде краще для всіх, включно з НАТО.

Медведєв також заявив, що Росія не буде використовувати свій Чорноморський флот для нападу на інші держави.

Нещодавно Україна й Росія домовилися продовжити перебування Чорноморського флоту Росії в Криму до 2042.

Рішення про вступ до ОДКБ Київ має ухвалити самостійно – Медведєв

Питання про участь України в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) може порушувати лише сама Україна, заявив президент Росії.

«Якщо цікаво брати участь в ОДКБ – welcome. Якщо є якісь сумніви, ми до цього з повагою ставимося», – сказав Дмитро Медведєв у Києві на зустрічі зі студентами Київського державного університету імені Шевченка.

Він також зазначив, що його як президента Росії цілком влаштовує позаблоковий статус України, оскільки, за його словами, це повною мірою відповідає «нашим інтересам і, я думаю, інтересам значної частини українського народу».

«Але життя змінюється, якщо в майбутньому ви це вважаєте для себе правильним – приєднатися до ОДКБ, ми, звичайно, будемо щасливі вас запросити, але це суверенне рішення держави, воно має бути продумане й серйозне», – сказав президент Росії, наголосивши, що не повинно бути такої ситуації, коли в ОДКБ беруть участь країни, які нічого не роблять.

До ОДКБ входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан і Узбекистан.

Президент України Віктор Янукович уже не раз заявляв, що бачить Україну позаблоковою державою.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG