Доступність посилання

ТОП новини
23 Квітень 2019, Київ 20:51

Тимошенко закликає США та Європу звернути увагу на збереження України як держави


Лідер БЮТ Юлія Тимошенко закликає Сполучені Штати Америки та Європу звертати більше уваги на збереження України як держави, а не розглядати її просто як «розмінну монету» у відносинах з Росією. Таку думку вона висловила в інтерв’ю британському часопису The Times.

«Коли Україна відмовилися від ядерної зброї [після розпаду СРСР], вона отримала гарантії, що її територіальна цілісність буде захищена. Хотілося б вірити, що ці гарантії досі в силі», – сказала лідер БЮТ.

Тимошенко наголосила, що незалежність України опинились у небезпеці через нові домовленості з Росією. За її словами, демократичні свободи, здобуті п’ять років тому, тепер дуже швидко руйнують, обмежуючи свободу слова та забороняючи опозиційні демонстрації.

«Фактично, відбувається рух у зворотному напрямку від цінностей Помаранчевої революції. Я хочу, щоб уряди інших демократичних країн помітили це. Сьогодні в Україні відбувається згортання демократії, руйнування верховенства права та початок репресій проти опозиції», – заявила Тимошенко.

Крім того, вона зауважила, що напруженість в Криму зросла після того як Президент Янукович уклав з Росією угоду про подовження на 25 років терміну базування Чорноморського флоту Росії в обмін на знижки на газ.

Тимошенко стверджує, що половина громадян України виступає проти цієї угоди. «Існує серйозна загроза нестабільності, якщо незадоволеною є така значна частка населення. Я гадаю, Янукович навмисне дестабілізує країну, але не знаю чому», – сказала Тимошенко. «Ситуація в Криму є надзвичайно дестабілізованою зараз. Люди почали збирати підписи на підтримку союзу між Кримом та Росією. В Криму відбувається активізація антиукраїнських настроїв», – додала лідер БЮТ.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG