Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 01:12

«Сі Бриз» повертається до України


Морські навчання під час «Сі Бриз-2008», 24 липня 2008 року

Севастополь – У вівторок Верховна Рада ухвалила закон «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2010 році для участі у багатонаціональних військових навчаннях». Цей документ підтримали депутати з усіх фракцій, за винятком комуністів. Закон передбачає допуск на українську територію іноземних вояків, у тому числі й для участі в українсько-американських військово-морських навчаннях «Сі Бриз-2010», проведення яких двічі за останні 5 років зривалося тодішньою політичною опозицією, що є нині при владі.

За повідомленням прес-центру ВМС України, мета навчань «Сі Бриз-2010» – відпрацювання дій багатонаціональних штабів та сил під час проведення міжнародної антипіратської операції. Кульмінацією навчань стане визволення судна, яке разом із екіпажем було «захоплене» піратами, а також висадка морського і повітряного десанту для знищення піратської бази на узбережжі.

Україна буде представлена не лише частинами і кораблями флоту, але й підрозділами сухопутних військ, повітряних сил і державної прикордонної служби. Очікується також, що на ці багатонаціональні навчання від Грузії і Молдови будуть направлені по одному піхотному взводу, від США – корабель і група водолазів, від Туреччини – один корабель і два катери, від Німеччини – літак та група інструкторів із парашутно-десантної підготовки, а від Данії – група водолазів.

Проведення «Сі Бризу-2010» планується у другій половині липня на території військового полігону «Широкий лан» у Миколаївській області і в північно-західній акваторії Чорного моря.

Політичні протести не заважатимуть?

(архівна фотографія) Учасниця акції протесту проти проведення військових навчань "Сі Бриз", 15 липня 2008 року
Кримські комуністи уже заявили, що протестуватимуть проти проведення і цьогорічних навчань «Сі Бриз». Учора в Одесі перший протест провели прихильники ПСПУ Наталії Вітренко. Судячи із заяви у пресі народного депутата України Володимира Черноморова, який є одним із лідерів руху «Російська єдність», до протестних акцій долучаться й активісти проросійських організацій.

Разом з тим директор севастопольського аналітичного центру «Номос» Сергій Кулик сказав Радіо Свобода, що без Партії регіонів, яка підтримала згаданий законопроект, ці протести будуть «несерйозними і жодним чином не вплинуть на перебіг навчань».

Водночас експерт зазначив, що навчання «Сі Бриз» надзвичайно корисні для українського флоту, до того ж проводитимуться на американські кошти. За його словами, армія і флот створені, щоб воювати, а в мирний час військові можуть отримати необхідний досвід лише на подібних навчаннях.

Сергій Кулик також сказав, що антипіратська складова цих навчань особливо актуальна зараз, коли українські екіпажі цивільних суден у деяких місцях Світового океану перебувають під постійною загрозою нападів піратів. Тож досвід «Сі Бризу» може незабаром знадобитися.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG