Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 22:21

Рада ухвалила закон про підвищення акцизів на алкоголь, сигарети і бензин


Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України (щодо оподаткування)». За це рішення проголосували 246 із 434 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Документ передбачає підвищення акцизу на бензин до 132 євро за тонну.

Член комітету з питань податкової та митної політики, регіонал Віталій Хомутиннік заявив, що в першому читанні пропонувалося підвищити цей акциз зі 110 євро до 172 євро, але в результаті консультацій вийшли на цифру 132 євро. «Підвищення є, але незначне», – додав він.

Крім того, даний закон скасовує ПДВ при імпорті природного газу. Голова комітету з питань податкової та митної політики Сергій Терьохін наголосив, що недоцільно скасовувати ПДВ. За його словами, «ПДВ на хліб є, то чому не має бути ПДВ на газ». Він наголосив, що, запровадивши дану норму щодо скасування ПДВ при імпорті природного газу, будуть «великі втрати бюджету».

Ухвалений документ також підвищує акцизні ставки на тютюн та спиртні напої.

Крім того, підвищений збір за спеціальне водокористування в частині використання поверхневих та підземних вод, які входять до складу напоїв. Зокрема, передбачається, що такий збір для поверхневих вод буде 21 гривня 60 копійок за один кубометр, і підземних вод – 25,20 гривні.

Крім того, даним законом передбачено, що норми закону мають реалізовуватися «без підвищення роздрібних цін на товари та послуги».

Народні депутати з опозиційних фракцій наголошували, що така пропозиція, на якій наполягала фракція КПУ, є нереалістичною, оскільки в законі закладені норми, які призведуть до підвищення цін на велику кількість товарів та послуг.

Тим часом, фракція БЮТ у Верховній Раді закликала Президента Віктора Януковича ветувати закон про підвищення акцизів на низку товарів.

Як заявив бютівець Олег Ляшко, набуття чинності цим законом не матиме жодних позитивних наслідків, а тільки погіршить життя населення.

21 квітня віце-прем’єр з питань економіки Сергій Тігіпко заявив, що уряд планує додатково залучити в державний бюджет на 2010 рік 10 мільярдів гривень за рахунок підвищення акцизного збору на низку товарів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG