Доступність посилання

ТОП новини

Президента Киргизстану обиратимуть у жовтні 2011-го


Самопроголошений уряд Киргизстану призначив чергові вибори президента на жовтень 2011 року, повідомив у четвер заступник глави тимчасового уряду Омюрбек Текебаєв.

Лідери опозиції Киргизстану сформували тимчасовий уряд на чолі з Розою Отунбаєвою після захоплення влади 7 квітня на тлі заворушень та незадоволення населення політикою тодішнього президента Курманбека Бакієва, який втік із країни і знайшов притулок у Білорусі.

Тимчасовий уряд, розпустивши колишній підконтрольний Бакієву парламент, вирішив провести 27 червня референдум щодо зміни Конституції, що передбачає запровадження парламентської форми правління, і призначив вибори до парламенту на 10 жовтня.

Спершу нова влада розглядала варіант проведення президентських виборів одночасно або невдовзі після виборів до парламенту, проте в середу для зміцнення влади в умовах політичної нестабільності ухвалили декрет, що наділяє виконувача обов’язків глави тимчасового уряду Розу Отунбаєву також повноваженнями «президента перехідного періоду» до кінця 2011 року.

«Президентські вибори пройдуть за два місяці до закінчення терміну повноважень тимчасового президента, вибори мають пройти в жовтні (2011 року), щоб можна було організувати церемонію передачі влади (у січні 2012 року)», – цитує Текебаєва, який відповідає в тимчасовому уряді за конституційну реформу, агентство «Ройтерз».

Проект нової Конституції планують винести на всенародне обговорення 21 травня.
XS
SM
MD
LG