Доступність посилання

ТОП новини

Українські журналісти започаткували громадський рух «Стоп цензурі!»


Рух «Стоп цензурі!», започаткований сьогодні, є ініціативою українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, перешкоджанню професійній діяльності журналістів та порушенню професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.

У дискусії з проблем інформаційного простору України, під час якої започаткували громадський рух, взяли участь близько 200 представників ЗМІ та громадських активістів.

Як наголошують організатори, рух «Стоп цензурі!» є реакцією на низку подій, які дозволяють стверджувати про посилення тиску та спроби запровадити цензуру в українських мас-медіа.

Активісти руху наголошують, що він не є політичною ініціативою та не підтримує і не підтримується жодною з політичних сил.

Учасники громадського руху вимагають від влади та власників ЗМІ виконання вимог, що є необхідними умовами для забезпечення свободи слова в Україні. Зокрема, йдеться про припинення тиску на журналістів; недопущення репресій та звільнень журналістів, які публічно заявили про цензуру і тиск; зміну правил формування та оновлення складу редакційних рад телерадіоорганізацій із забезпеченням реальної ваги в них журналістів; оприлюднення редакційних статутів, які б відображали редакційну політику та ліцензійні вимоги до її діяльності. Крім того, учасники руху домагаються законодавчого закріплення статусу телерадіомовлення, як суспільно відповідального бізнесу, внаслідок чого власники не матимуть права вимагати спотворювати новини, замовчувати інформацію, підігравати будь-якій політичній силі чи посадовій особі, а також лобіювати власні бізнес-інтереси.

Журналісти також вимагають забезпечення права на доступ до інформації через ухвалення закону про доступ до публічної інформації; включення до складу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення представників громадських організацій.

Раніше журналісти програми ТСН на «1+1», а потім і журналісти програми «Вікна» на СТБ заявили про запровадження цензури при підготовці сюжетів. Влада заперечила ці заяви.
XS
SM
MD
LG