Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 21:12

Новинка: путівник музеями Києва


Національний історичний музей «Київська фортеця»

Анастасія Московичова

Київ – Просвітницький проект «Київ – столиця українських музеїв» виходить цього року до Дня міста. У путівнику – інформація про 50 столичних музеїв. А щоб легше було дістатись до них, створили спеціальну мапу.

Проект «Київ – столиця українських музеїв» – це продовження серії проектів за ініціативи Миколи Томенка, серед яких зокрема, «Сім чудес України» та «Сім чудес Києва».

Останній проект охоплює тільки ті музеї Києва, що є у державній та муніципальній власності. Специфіка музейної справи в Україні така, що приватні музеї ніде не реєструються, тому не можна достовірно визначити хоча б їхню кількість, зауважує Олександр Бригинець, голова комісії Київради з питань культури та туризму, а також один із організаторів проекту.

«Часом трапляється: виділяють приміщення (Київрадою – в тому числі) під музей, а цього музею не існує, тобто, це була тільки формальна причина виділити на пільгових умовах будинок, а він використовується для інших потреб, – пояснює Олександр Бригинець. – У цій ситуації ми не мали можливості представити всі приватні музеї, а виділити якийсь один і зовсім не показати інший було б певною дискримінацією».

Результати проекту розповсюдять безкоштовно


У рамках проекту «Київ – столиця українських музеїв» світ побачив спеціальний випуск журналу «Главред», 1000 примірників якого планують розповсюдити безкоштовно серед молоді.

«Ми домовилися з Олексієм Давиденком, Олександром Бригинцем, що організуємо той спосіб, щоб (ідеально – за тиждень) всі школи, бібліотеки і вузи отримали цей журнал. Крім загального накладу журналу, цей спеціальний наклад в освітніх закладах Києва, думаю, найближчим часом з’явиться», – розповів Микола Томенко.

У журналі міститься, зокрема, інформація про те, в які дні можна безкоштовно відвідати київські музеї, коли оновлюються експозиції.

Наступним кроком, за словами віце-спікера, стане переклад публікацій про музеї на інші мови, щоб максимально адаптувати проект для закордонних гостей.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG