Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція не налаштована на діалог зі владою


Київ – В опозиції вважають нещирими заяви Президента Віктора Януковича щодо діалогу з нею. Про це заявляє голова опозиційного уряду Сергій Соболєв, коментуючи намір Президента провести консультації з представниками всіх політичних сил. Також лідери БЮТ розкритикували наміри Президента запровадити мажоритарну систему на місцеві вибори та розробити план реформ за допомогою іноземних фахівців.

Перш ніж проводити круглі столи з опозицією владі потрібно припинити політичні репресії, відмовитись від порушень прав опозиції, у тому числі в парламенті, вважають в опозиційному Блоці Юлії Тимошенко.

І тільки тоді можливі подібні зустрічі, заявляє прем’єр тіньового уряду, депутат від фракції БЮТ Сергій Соболєв.

Тимошенко боїться, що переможе «гречка»

Опозиція критично налаштована щодо намірів влади частково відновити мажоритарну систему на виборах до місцевих рад.

«На окрузі, коли приходить ідеологічний політик і бізнесмен із підтримкою адмінресурсу, в ідеологічного політика шансу немає жодного, – каже Юлія Тимошенко. – Перемагає завжди гречка. Так, людина на окрузі отримала якісь ситуативні преференції: гроші, продуктовий пайок, відремонтований ліфт, але людина втрачає стратегію майбутнього держави».

Крім того, опозиціонери невдоволені наміром Президента розробити план реформ за допомогою іноземних фахівців. Лідера БЮТ цікавить, із яких джерел оплачуватимуться послуги іноземних фахівців і чиї інтереси вони захищають.

«Якщо заплатили ті олігархи, які оточують Януковича, то зрозуміло, що ця програма стратегічна для України зроблена не на користь людей, а на користь оточення Януковича, – каже Тимошенко. – І навіщо йому уряд, якщо вони не здатні самостійно розробити стратегію розвитку України?»

Експерти радять: більше конструктиву

Натомість політолог Віталій Кулик вважає, що діалог влади і опозиції міг би бути конструктивним.

«Це є опозиційність заради опозиційності, – коментує він позицію БЮТ. – Критика влади заради критики цієї влади. Компроміс і співпраця могли б бути в питаннях бюджетної політики, реформування системи влади і виборчого законодавства, зокрема. Але тут ми бачимо неготовність БЮТ до будь-якої співпраці і відмову апріорі від переговорів зі владою».

Проте експерт не виключає, що восени влада та опозиція можуть розпочати переговори, зокрема, щодо реформи системи влади в Україні.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG