Доступність посилання

ТОП новини

У системі судочинства почалося генеральне прибирання – Колесниченко


Концепція судової реформи зараз розробляється швидкими темпами, заявив голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко. Цим питанням займається комісія при Президенті України, і вже досягнуто перших результатів, сказав він.

«Із точки зору наслідків результативно прийнято зміни до закону про вищу раду юстиції, про адміністративний кодекс, де передбачено дещо іншу процедуру розгляду питань, пов’язаних із іменем суду та порушенням присяги. Те, що у нас завжди було проблемою номер один, – це кворум; сьогодні такої проблеми немає, сьогодні є одна найважливіша особливість, що у нас майже стовідстоткова явка членів Вищої ради юстиції, і ніхто навіть не думає, щоб не прийти на засідання Вищої ради юстиції, і таким чином відсутність його зможе блокувати прийняття того чи іншого рішення», – сказав він.

Подання про звільнення 11 суддів за порушення присяги Колесниченко називає початком «генерального прибирання» в судовій системі, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

«Ми почали сьогодні прибирання, і наша робота засвідчує те, що ми на правильному шляху і що ми – як своєрідний випробувальний полігон: як реагує судова система на те, що Вища рада юстиції діє впевнено, ефективно, але, безумовно, в межах чинного законодавства», – заявив голова Вищої ради юстиції.

Володимир Колесниченко прогнозує, що зі впровадженням реформи позовів до суду стане значно менше, тому що звернення до суду розглядатиметься як крайній захід.
XS
SM
MD
LG