Доступність посилання

ТОП новини

Нова стратегія безпеки США звертає більше уваги на внутрішній тероризм


Стратегія національної безпеки президента Сполучених Штатів Барака Обами, оприлюднена в четвер, за одне з головних питань визначає боротьбу з радикальними екстремістами всередині країни.

Нову стратегію оприлюднили після того, як останнім часом зірвалися кілька спроб здійснити напади у США радикалів, що жили в самих Сполучених Штатах.

Перелік загроз країні в ній починається з загрози від зброї масового знищення, особливо ядерної.

Документ зазначає, що США вдаватимуться до «різноманітних засобів», щоб ізолювати Іран і Північну Корею в разі, якщо ці країни зневажатимуть свої міжнародні зобов’язання щодо своїх ядерних програм.

Також США співпрацюватимуть із Китаєм у низці питань, що становлять спільний інтерес, але при цьому не забуватимуть про військову розбудову цієї країни, щоб забезпечити захист своїх національних інтересів, мовиться в документі.

Стратегія національної безпеки, яку за законом мусить розробляти кожен президент США, є помітним відступом від попереднього документа Джорджа Буша, який планував «війну з терором».

Нова стратегія обмежує Бушеву концепцію «війни на випередження», а також згадує про можливий вплив на національну безпеку таких чинників, як економічні кризи, всесвітні зміни клімату, кібервійни, поширення ядерної зброї і міжетнічні конфлікти.

Документ також зберігає право США односторонньо починати бойові дії, але обмежує його порівняно зі стратегією Буша.
XS
SM
MD
LG