Доступність посилання

ТОП новини

Обама продовжив мораторій на морське нафтовидобування


Президент США Барак Обама оголосив, що продовжує ще на шість місяців мораторій на розробку нових глибоководних нафтових свердловин, поки спеціальна комісія вивчає причини виливу нафти в Мексиканській затоці.

На прес-конференції в Білому домі він назвав цей вилив «величезною катастрофою».

Продовження мораторію означає чергову перешкоду розширенню нафтовидобування в морі, що було одним із визначальних складових пропонованої енергетичної політики США.

Тим часом нафтова компанія British Petroleum, на свердловині якої стався вилив, заявила раніше в четвер, що операція перекриття свердловини спеціальним важким цементовмісним розчином триває відповідно до плану.

Водночас вона попередила, що ще зарано з’ясовувати, чи матиме ця операція успіх.

Обама, зі свого боку, додав, що компанія має узгоджувати всі кроки на подолання наслідків аварії з американською владою.

Великі кількості нафти виливалися зі свердловини на глибині півтора кілометра на дні Мексиканської затоки від 21 квітня, коли стався руйнівний вибух на нафтовидобувній платформі, що її використовувала нафтова компанія. За даними дослідників, цей вилив виявився значно сильнішим, ніж вважали спершу, і може бути найгіршим в історії США.

Вилита нафта завдає значної шкоди довкіллю, зокрема, морському життю і заповідним берегам Мексиканської затоки, а також великої економічної шкоди.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG