Доступність посилання

ТОП новини

Таліби захопили район Афганістану


Повстанці ісламістського руху «Талібан» заявили в суботу агентству «Ройтерз» через свого речника, що захопили район Барґі-Матал у гірській провінції Нурістан неподалік кордону з Пакистаном.

Як повідомив керівник провінції Джамалудін Бадр, повстанці оточили район іще в п’ятницю й почали бої з афганськими урядовими й проурядовими силами.

Начальник поліції провінції Касім Пайман повідомив, що до працівників поліції приєдналися в бою проти повстанців сотні бійців місцевого ополчення.

Але, як сказав керівник провінції, талібам довелося здати комплекс приміщень адміністративної влади району, розташований посеред селища-райцентру, щоб уникнути жертв серед цивільного населення.

Доля поліцейських, які охороняли комплекс, не відома.

Обидві сторони – урядова і таліби – заявляють, що завдали супротивникові тяжких втрат, але незалежного підтвердження цих заяв немає.

Це вже принаймні другий адміністративний район Афганістану поблизу пакистанського кордону, який опиняється в руках талібів. Кілька місяців тому вони перебрали контроль над районом Камдеш, із якого перед тим відійшли міжнародні сили.
XS
SM
MD
LG