Доступність посилання

ТОП новини
13 Листопад 2018, Київ 05:03

Російське ФСБ вважає сьогодні СБУ своїм підрозділом (європейська преса)


Прага – Європейська преса інформує, що Міжнародний валютний фонд не поспішає до Україны для вирішення подальших умов кредитування української економіки. Оглядачі вважають, що МВФ має до українського уряду низку претензій, котрі стосується дефіциту бюджету, пенсійної реформи та занижених цін на енергоносії на українському ринку. Газети також пишуть про ймовірне поглинання російським монополістом «Газпромом» української енергетичної компанії «Нафтогаз». Оглядачі також посилаються на заяву «Газпрому», котрий вже оголосив, що злиття двох компаній може відбутися шляхом створення спільного підприємства. У пресі йдеться також про унікальний досвід співпраці російських та українських спецслужб, коли ФСБ Росії може фактично розглядати СБУ своєю філією.

Швейцарська «Ноє Цюрхер Цайтунґ» інформує, що Київ поки що, як виглядає, перебуває у позі винуватого перед Міжнародним валютним фондом і переговори щодо надання Україні нового кредиту МВФ у сумі майже 20 мільярдів доларів майже не просуваються, а дата прибуття нової місії МВФ до України не визначена. Газета пише, що в МВФ вважають нереальним підхід української влади до дефіциту бюджету, коли в Києві обіцяють його не вищим за 6 відсотків, а насправді така цифра може сягати 10-16 відсотків. Як пише швейцарське видання, у Фонді також незадоволені відсутністю корекції українською стороною занижених цін на природній газ для населення та відсутністю у планах уряду в Києві пенсійної реформи. Експерти також вважають, що уряд Азарова істотно завищує ймовірні показники кон'юнктури приросту бюджету. Газета також наголошує, що уряд Президента Януковича, який прийшов до влади на хвилі популізму, боїться проводити непопулярні, але вкрай необхідні реформи в Україні. «Ноє Цюрхер Цайтунґ» також наголошує, що «ніяка офіційна дата прибуття нової місії МВФ до Україні ще не відома», тоді як фінансова ситуація в державі може стати незабаром неприємною.

«Москоу Таймз» інформує, що російський газовий монополіст «Газпром» повідомив журналістів про наявність домовленості з «Нафтогазом України» щодо просування до злиття двох компаній шляхом утворення спільного підприємства. Йдеться про створення спільного підприємства на паритетних засадах – 50 на 50 – і на поступовості процесу злиття. «Нафтогаз» може запропонувати як свою частку українську ГТС, а «Газпром» – частку у своїх родовищах газу. «Газпром» має намір повністю контролювати українську ГТС і внутрішній енергетичний ринок України, яка є другим за величиною споживачем російського газу у світі після Німеччини. «Москоу Таймз» також цитує речника ЄС, котрий каже про зацікавленість Брюсселя у спільному управлінні українською ГТС через міжнародний консорціум.

Російська «Ізвестія» опублікувала інтерв’ю з колишнім чільником СБУ і депутатом парламенту України від БЮТ Андрієм Кожем’якіним, котрій вважає нормальним безконтрольне господарювання резидентури ФСБ в Україні, коли Україна після візиту президента Росії до Києва до максимуму «спростила роботу ФСБ в Україні», хоча, за законами України, «жодна іноземна спецслужба такого права не має». Кожем’якін також заявив, що «ФСБ сьогодні може розглядати СБУ як один зі своїх підрозділів».
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG