Доступність посилання

ТОП новини

Коаліція в Німеччині має кандидата на президента


Канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила в четвер, що її коаліція висуває на президента країни нинішнього прем’єра уряду федеральної землі Нижня Саксонія Крістіана Вульффа.

Вульфф оголосив, що приймає висунення його кандидатури, і назвав це «великим обов’язком із великою відповідальністю» й додав, що готовий до цього.

Нового федерального президента Німеччини обиратимуть 30 червня Федеральні збори – спеціальний орган, який збирається тільки для виборів голови держави у складі всіх депутатів Бундестаґу (парламенту Німеччини) і такої ж кількості представників федеральних земель, призначених спеціально з цього приводу.

Попередній президент Горст Келер пішов у відставку 31 травня через критику на його адресу з приводу його заяви про необхідність, на його думку, для Німеччини захищати свої інтереси у світі навіть надсиланням своїх військ за кордон у разі потреби.

Посада голови держави в Німеччині переважно церемонійна – президент дуже обмежений у кроках, на які він може йти самостійно, – але, як кажуть у країні, носій цієї посади може відігравати для країни роль «морального дороговказу».
XS
SM
MD
LG