Доступність посилання

ТОП новини

Ізраїль зупинив нову спробу прорвати блокаду Смуги Гази


Ізраїльські військові повідомили, що затримали в суботу судно, яке прямувало до Смуги Гази всупереч блокаді.

За повідомленням, на судні відмовилися виконати вимогу змінити курс від Смуги Гази до Ізраїлю, але не стали чинити спротиву діям десантників, які захопили його.

Відтак судно ведуть до ізраїльського порту Ашдод, щоб перевірити вміст вантажу.

Судно везло гуманітарну допомогу для мешканців Смуги Гази і сподівалося прорвати ізраїльську блокаду цієї частини палестинських територій.

Як заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу, цього дня стало видно різницю між мирними активістами, «з якими ми не погоджуємося, але поважаємо їхнє право на думку, відмінну від нашої», і «судном ненависті, яке організували жорстокі турецькі екстремісти-терористи».

Наприкінці травня Ізраїль перепинив так звану «флотилію свободи», яку значною мірою спорядила Туреччина і яка офіційно теж мала доставити до Смуги Гази гуманітарну допомогу. Але учасники конвою відмовилися розвантажити її в ізраїльському порту для перевірки і передачі палестинцям і продовжили прямувати просто до берегів Смуги Гази всупереч попередженням. У перебігу операції затримання загинули 9 пропалестинських активістів, головно громадян Туреччини.

Ізраїль заявляє, що блокада Смуги Гази необхідна, щоб не допустити потрапляння зброї до рук владного в ній радикального антиізраїльського руху «Хамас», і наполягає на доставці гуманітарних вантажів через територію Ізраїлю для контролю їхнього вмісту.
XS
SM
MD
LG