Доступність посилання

ТОП новини

Бродський: 90% бізнесу в тіні, борг України на межі


Голова Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва Михайло Бродський заявив у суботу в ефірі Радіо Свобода, що, на його думку, 90 відсотків українського бізнесу перебуває в тіні.

Так він прокоментував п’ятничну заяву першого заступника голови Адміністрації Президента Ірини Акімової, яка сказала, що рівень тіньової економіки в України – близько 50 відсотків.

«І, на жаль, це таке є дійство, яке може привести взагалі до катастрофи», – заявив із цього приводу Бродський.

Він також вважає, що Україна підійшла за своїм боргом, і зовнішнім, і внутрішнім, до межі.

«Ми вже далі не можемо брати в борг. Ми вже далі не можемо друкувати гроші. Ми вже далі не можемо дотувати Пенсійний фонд. Ми далі не можемо робити вигляд, що ми соціальна держава, що ми виконуємо тільки соціальні функції. Нарешті треба взяти і сказати чесно, що так, треба, хлопці зробити реформи. Вони не всім подобаються», – сказав голова Держкомпідприємництва.

На думку Бродського, ці реформи треба прискорити: «У мене розбіжності з пані Акімовою. Вона вбачає соціальну напруженість у суспільстві і каже, що треба це робити поступово. А я все ж таки впевнений, що треба реформи взяти і зробити зразу за 3 місяці чи за півроку всі…» – заявив він.

Одна з необхідних реформ, вважає Бродський, – дерегуляція бізнесу. «Я звернувся до (Прем’єр-міністра Миколи) Азарова на цьому тижні, щоб усе ж таки він пояснив: ми робимо дерегуляцію чи не робимо. Тому що якраз цей закон і виконає десь, я думаю, на 50 відсотків взагалі обіцянки Президента по реформах у малому бізнесі і в мікробізнесі», – сказав урядовець.

Він наголосив, що «треба поліпшити вхід в бізнес і вихід із нього». «І тоді в нас відкриється нормальний коридор, по якому люди будуть іти в одному законі на однакових умовах – легальний бізнес», – додав він.

Михайло Бродський також запевнив в ефірі Радіо Свобода, що «ніяких податків ніхто підвищувати не буде, навпаки, будуть знижувати». «Це я Вам 100 відсотків можу сказати. Президент обіцяв – ми будемо виконувати», – сказав він.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG