Доступність посилання

ТОП новини

Турецький саміт безпеки стартував у Стамбулі


У Стамбулі почалася Нарада зі взаємодії і заходів довіри в Азії, яку називають азійським аналогом Організації з безпеки і співпраці в Європі.

Як передає кореспондент Радіо Свобода, на форумі обговорюють питання ядерного роззброєння, використання ядерної енергії в мирних цілях, заходи з посилення безпеки в Азії.

У конференції беруть участь президенти Азербайджану, Казахстану, Афганістану, Ірану, Сирії, прем’єр-міністр Росії, президент палестинської адміністрації.

Ізраїль представлений на більш низькому рівні – послом у Туреччині Габі Леві. Таке рішення було ухвалене у зв’язку зі загостренням кризи між Ізраїлем і Анкарою – після інциденту біля берегів Гази 31 травня, коли в результаті ізраїльського рейду проти турецького судна з гуманітарним вантажем загинули 9 про-палестинських активістів з Туреччини.

Глава турецького МЗС Ахмет Давутоглу заявив на відкритті наради:

«Нормалізація відносин між країнами залежить від того, чи підтримає Ізраїль створення міжнародної комісії з розслідування інциденту. Якщо Ізраїль дасть «зелене світло» такій комісії та висловить готовність відповісти на всі її запитання, це принципово змінить ставлення до нього Анкари. У разі ж відмови – ні про яку нормалізацію мови йти не може, оскільки стане ясно, що Ізраїлю «є що приховувати», заявив турецький міністр закордонних справ.
XS
SM
MD
LG