Доступність посилання

ТОП новини

МВФ не поспішає з відповіддю Києву, який просить 19 мільярдів


Київ – Українські урядовці продовжують сподіватися на поновлення кредитування з боку Міжнародного валютного фонду. Ідеться про 19 мільярдів доларів протягом двох з половиною років. Натомість коментарі представників МВФ залишаються стриманими – вони відзначають прогрес у переговорах із українською владою, та про затвердження нової кредитної програми говорити не поспішають. Цього тижня в Києві чекають на двох високопосадовців фонду. На які ж сигнали варто очікувати Україні?

Економічна ситуація в Україні зараз стабільна, вважають прихильні до влади експерти. Вони вказують на збалансованість поточного рахунку платіжного балансу, тривалу незмінність обмінного курсу гривні щодо долара, зростання обсягів промислового виробництва порівняно з торішніми показниками.

Свій оптимізм вони аргументують серед іншого і даними МВФ.

«Світова економіка в цьому році буде зростати за прогнозами МВФ приблизно на 3-4 відсотки, а зовнішня торгівля, на що зорієнтовані наші виробники – аж до 10 відсотків плюс», – зауважує президент Української асоціації економістів-міжнародників Антон Філіпенко.

Без грошей МВФ – скорочення пенсій

Якщо орієнтуватися на ці показники, то гроші МВФ можуть здатися не надто потрібними. Та насправді без цього кредиту виконати всі бюджетні зобов’язання буде неможливо, визнає член Ради підприємців при Кабміні Віктор Лисицький.

«Не отримаємо – це означатиме, що треба буде радикально скорочувати державні витрати, і не тільки витрати бюджетної сфери, – каже він. – Треба буде скорочувати, я так вважаю, і пенсії, й інші соціальні виплати… А як по-іншому збалансувати? Не бачу можливостей».

Українські змагання з нарощування боргів


Про збалансування доходів і витрат бюджету йшлося ще 2008 року під час узгодження з урядом Юлії Тимошенко попередньої кредитної програми МВФ. Сигнали міжнародних фінансових організацій залишаються незмінними майже два роки, нагадує директор Бюро економічних і соціальних технологій Валерій Гладкий.

За його словами, «Залишаються невирішеними питання дефіциту «Нафтогазу» та приведення тарифів до ринкового рівня і питання скорочення дефіциту Пенсійного фонду».

Минулого тижня постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр назвав недостатньо амбіційними заходи зі скорочення бюджетного дефіциту, запропоновані президентським комітетом з економічних реформ. Такої ж думки дотримується й екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник. Коментуючи схвалену парламентом Бюджетну резолюцію на 2011 рік, він зауважив, що нинішній уряд вирішив «обігнати свого попередника в напрямку нарощування боргів».
  • Зображення 16x9

    Антон Шульга

    Працюю на Радіо Свобода з квітня 2010 року. Редактор та ведучий ранкових новин. Попередній трудовий досвід також пов’язаний із радіо – обласним державним у Луганську, «Радіо-Ера» в Києві. Народився 1975 року у Жовтих Водах на Дніпропетровщині. Вищу освіту отримав у Луганському державному педагогічному університеті ім. Тараса Шевченка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG