Доступність посилання

ТОП новини

Кабмін Тимошенко перевіряють детективи, які «набили руку» на Моніці Левінські та «касетному скандалі»


Плато Качеріс, представник юридичної фірми Trout Cacheris, яка проводитиме перевірку ефективності викоритсання коштів попереднім урядом
Плато Качеріс, представник юридичної фірми Trout Cacheris, яка проводитиме перевірку ефективності викоритсання коштів попереднім урядом

Київ – Американські детективи обіцяють упродовж кількох місяців провести розслідування дій уряду Тимошенко, а до того часу повідомляти про результати розслідування. Про це повідомив у середу на прес-конференції Плато Качеріс – представник юридичної фірми Trout Cacheris, яку Кабмін Миколи Азарова найняв для проведення перевірки ефективності використання коштів попереднім урядом. Натомість у БЮТ цю фірму вважають некомпетентною у проведенні подібного розслідування.

Розповідаючи про діяльність Trout Cacheris, один із її керівників Плато Качеріс зазначив, що має великий досвід проведення розслідувань – як на посаді федерального прокурора, так і займаючись приватною практикою.

«Упродовж останніх 40 років я брав участь у розслідуванні найскладніших скандалів, які вибухали на території Сполучених Штатів», – зазначив пан Качеріс.

За його словами, Trout Cacheris розслідувала, зокрема, справу Моніки Левінські і президента Білла Клінтона.

Опозиція вказує на порушення

Натомість у Блоці Юлії Тимошенко заявляють, що в даному випадку йдеться не про неупереджений міжнародний аудит, а про тиск на опозицію. Екс-віце-прем’єр Григорій Немиря зауважив, що ініційована Кабміном перевірка не відповідає вимогам закону про аудиторську діяльність. Крім того, він сумнівається і в компетенції Trout Cacheris, яка є не аудиторською, а юридичною фірмою.

«У міжнародній практиці поняття аудиту і юридичних послуг повністю розділені», – зазначає колишній урядовець.

Також опозиціонерів дивує, що уряд платить бюджетні кошти іноземній компанії, тоді як є відповідні державні структури, які мають контролювати урядові витрати – Контрольно-ревізійне управління (КРУ) і Рахункова палата.

«Відмазали» Кучму – «замажуть» Тимошенко?

У свою чергу Плато Качеріс зазначив що його дії правильніше буде назвати розслідуванням, а не аудитом. За його словами, допомагати в розслідуванні його кампанії буде детективне агентство Kroll.

Ця структура вже відома в Україні. У 2001 році на замовлення зятя Леоніда Кучми – Віктора Пінчука – Kroll провів розслідування «касетного скандалу»: зникнення журналіста Георгія Гонгадзе та несанкціонований аудіозапис у кабінеті Президента. Це розслідування не дало відповіді на головне питання «касетного скандалу»: хто винен у вбивстві журналіста? Міжнародна організація «Репортери без кордонів» назвала звіт Kroll у цій справі поверховим і непереконливим.

Американці обіцяють економити українські кошти

Плато Качеріс не назвав суму, яка буде виплачена фірмі за роботу. «Ми дуже обережно підходимо до цього питання – витрати коштів українського народу і спробуємо знизити вартість нашого розслідування, – каже він. – Повірте, все що ми робимо, – це виявлення випадків неправильної витрати коштів саме українського народу».

В урядовій постанові про проведення перевірки ефективності використання бюджетних коштів у 2008-2009 роках і першому кварталі 2010 року сума гонорару також не прописана. Там лише зазначено, що не більше, ніж 40 відсотків грошей американці мажуть отримати авансом, а консолідований звіт про результати аудиту має бути наданий до 1 вересня цього року.

Посилаючись на комерційну таємницю, Міністерство фінансів відмовляється повідомити, скільки заплатять Trout Cacheris.

У прес-службі Міністерства фінансів Радіо Свобода повідомили, що робота американської фірми фінансуватиметься з коштів, які в держбюджеті виділені КРУ на проведення аудиту. Згідно з законом про бюджет-2010, на проведення аудиту КРУ отримає 26,1 мільйона гривень.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG