Доступність посилання

ТОП новини

Під парламентом оголосили голодування проти ухвалення закону про мирні збори


Троє людей розпочали безстрокове голодування біля будинку Верховної Ради, протестуючи проти наміру парламенту врегулювати порядок організації й проведення мирних заходів.

Вони повідомили, що є представниками зборів ініціативних громадян «Самокерована альтернатива «Наступ». Ініціатором голодування є один з учасників акції – письменник, а інші – студент Києво-Могилянської академії й громадський активіст.

За словами ініціатора голодування, 17 червня парламент має намір розглянути відповідний законопроект у другому читанні.

«Якщо в суспільстві дозволяється ухвалювати закони, що дозволяють обмежувати права громадян, то це суспільство хворе», – сказав учасник акції.

Напередодні деякі українські правозахисники і громадські організації виступили за те, щоб проект закону про мирні збори не виносили на голосування у Верховній Раді 17 червня, оскільки він суперечить дотриманню свободи зборів.

«У першому читанні цей законопроект отримав негативну оцінку Венеціанської комісії. Тому нині все, що ми вимагаємо від Верховної Ради, – не розглядати цього законопроекту 17 червня, оскільки не відбулася дискусія», – заявив член громадської ради при МВС України з питань забезпечення прав людини Володимир Чемерис.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG