Доступність посилання

ТОП новини

ФДМУ знову продав «Луганськтепловоз» росіянам


Фонд державного майна визнав переможцем конкурсу з продажу 76% акцій холдингової компанії «Луганськтепловоз» Керівничу компанію «Брянський машинобудівний завод» (Росія), що запропонувала за цей актив 410 мільйонів гривень.

Про це після завершення конкурсу оголосив заступник голови ФДМУ, голова конкурсної комісії Ігор Миронюк.

Стартова ціна становила 400 мільйонів гривень.

Конкурс відбувся за лічені хвилини: «Брянський машинобудівний завод» відразу запропонував 410 мільйонів, другий учасник заявив тільки стартові 400 мільйонів, на перше ж підвищення ціни до 414 мільйонів жодна зі сторін не погодилася, й перемога була відразу присуджена «Брянському машзаводові».

Фонд державного майна України допустив до конкурсу двох учасників – Сумське науково-виробниче об’єднання імені Фрунзе, головним власником якого є російський підприємець Костянтин Григоришин, і теж російську Керівничу компанію «Брянський машинобудівний завод», що входить до концерну «Трансмашхолдинг».

Іще одного претендента, зареєстровану на Кіпрі компанію «Мантара холдинг», яку пов’язують із групою «Приват» Ігоря Коломойського, до конкурсу не допустили. Згідно з повідомленням прес-служби Фонду держмайна, ця компанія не надала важливих документів, передбачених законодавством.

Уже не перша приватизація задешево

Це вже не перша спроба приватизувати українську компанію. Попередню, в березні 2007 року, коли нинішній Президент Віктор Янукович був Прем’єр-міністром, визнали недійсною через суди.

Тоді до конкурсу за 76% «Луганськтепловозу» допустили теж дві російські компанії: той самий «Брянський машинобудівний завод» і ще одну компанію зі складу того ж «Трансмашхолдингу». Тоді так само переможцем визнали «Брянський машзавод».

Натомість тоді теж не допустили два підприємства, пов’язані з групою «Приват». Одне з них, «Дніпровагонмаш», успішно оскаржило конкурс у суді, і акції повернули Фондові держмайна.

Того разу 76% акцій підприємства були виставлені на продаж за 292 мільйони гривень, а придбані, як і цього разу, з мінімальною надбавкою – за 292 мільйони 505 тисяч гривень.

За курсами Національного банку України на день того конкурсу, 23 березня 2007 року, «Луганськтепловоз» був придбаний у перерахунку за більш як 57 мільйонів 920 тисяч доларів.

Сьогодні та ж російська компанія придбала його вже тільки за 51 мільйон 800 тисяч доларів у перерахунку.

Українській державі самі втрати

При цьому, як стверджували аналітики, лише стартова ціна української компанії мала б бути не меншою від ринкової вартості, яка нині становить близько 127 мільйонів доларів, а справедливою ціною продажу «Луганськтепловозу» було б від 150 до 250 мільйонів доларів.

Крім того, Фонд державного майна України за нещодавнім рішенням суду має відшкодувати «Брянському машзаводові» сплачені ним у 2007 кошти за ту скасовану приватизацію «Луганськтепловозу» в доларах США, через що українська сторона втратить на курсовій різниці між доларом і гривнею тоді й нині близько 170 мільйонів гривень.

«Луганськтепловоз» випускає магістральні тепловози, дизель-поїзди, електропоїзди постійного і змінного струму, транспортери, вагони й обладнання для поїздів приміського сполучення й трамваїв, а також гірничо-шахтне обладнання.

Значна частина його продукції постачається до Росії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG