Доступність посилання

ТОП новини

Ірландія висилає ізраїльського дипломата


Ірландія висилає ізраїльського дипломата – у зв’язку з використанням ірландських паспортів при ліквідації одного з лідерів організації «ХАМАС» у Дубаї в січні цього року. Велика Британія й Австралія раніше вислали ізраїльських дипломатів – за аналогічними звинуваченнями.

Міністр закордонних справ Ірландської республіки Майкл Мартін заявив, що розслідування, яке проводив його уряд, показало, що при проведенні операції з ліквідації Махмуда аль-Мабхуха були використані вісім фальшивих ірландських паспортів.

Поліція Дубая впевнена, що вбивство одного з лідерів організації «ХАМАС» вчинили агенти ізраїльської спецслужби «Моссад». Ізраїль заперечує ці звинувачення, вважаючи їх не доведеними.

Тим не менше, як заявив ірландський міністр, його країна зажадала від ізраїльського посольства видалити зі свого персоналу одного з дипломатів. Ірландія сподівається, що це буде зроблено невдовзі, повідомляє кореспондент Радіо Свобода із Лондона.

«Таке використання ірландських паспортів країною, з якою Ірландія має дружні, а нерідко й довірливі відносини, – сказав Майкл Мартін, – є неприйнятним і вимагає жорстких заходів у відповідь».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG