Доступність посилання

ТОП новини

Страсбурзький суд: у школах Польщі порушуються права учнів


Європейський суд із прав людини у Страсбурзі визнав, що відсутність можливості вивчати етику замість релігії в польських школах є порушенням Європейської конвенції прав людини.

Для того, щоб ввести в польській школі уроки етики замість релігії потрібно, щоб у даній школі було не менше семи учнів, які цього хочуть. На думку суду – це дуже велика цифра. В результаті етика є в розкладі занять тільки у двох відсотках шкіл.

«Рішення не могло бути іншим. Атеїсти, або в деяких випадках люди, які сповідують інші релігії, не католицизм, насправді стикаються тут з дискримінацією», – говорить Радіо Свобода правознавець Аліція Михальська і зазначає, що відтепер боротися за право мати доступ до занять з етики буде простіше.

З 2007 року оцінка з релігії або етики враховується при підрахунку середнього балу, а це означає, що її відсутність може цей середній бал занижувати.

Рішення Страсбурзького суду не означає, однак, що Варшава повинна змінити законодавство. Міністерства освіти і закордонних справ Польщі заявили, що в даному випадку, мова йде про порушення закону керівництвом шкіл, які не організовують занять з етики, а не про недосконалість законів.
XS
SM
MD
LG