Доступність посилання

ТОП новини

Двох захисників парку в Харкові оголосили «в’язнями сумління» – правозахисники


Правозахисна організація «Міжнародна амністія» оголосила двох захисників парку імені Горького в Харкові «в’язнями сумління». Про це Радіо Свобода повідомила член Харківської правозахисної групи Інна Захарова.

За її словами, «в’язнями сумління» оголосили Дениса Чернегу та Андрія Єварницького, яких Дзержинський райсуд Харкова засудив до 15 діб перебування під вартою за злісну непокору міліції.

За словами правозахисниці, «Міжнародна амністія» від самого початку стежила за ситуацією довкола конфлікту в парку Горького і визнала, що хлопців засудили несправедливо.

«Екологічні проблеми і питання зелених насаджень, захист їх і громадянська позиція щодо цього – «Міжнародна амністія» вважає це питаннями сумління. Тож організація вважає, що хлопців засудили несправедливо, ті адміністративні заходи, що були використані, були надмірними. Із 2004 року в Україні такого не було, коли десять діб дали «Порі»... Це сигнал владі, що вона робить все не так як треба...», – сказала Інна Захарова.

Через таке рішення «Міжнародної амністії», за словами правозахисниці, до України можуть бути застосовані санкції з боку ООН та Ради Європи.

9 червня Дзержинський райсуд Харкова засудив двох захисників міського парку імені Горького до 15 діб арешту за спротив міліції.

28 травня в центральному парку імені Горького в Харкові сталися сутички між захисниками дерев та лісорубами, які, за рішенням міської ради, вирубують дерева заради будівництва нової дороги.

Серед тих, кого визнавали «в’язнями сумління», були Валерія Новодворська, Андрій Сахаров, Олександр Солженіцин та Йосип Бродський.

XS
SM
MD
LG