Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 12:36

Україна остерігається російських рейдерів (європейська преса)


Прага – Україна все сильніше відчуває тиск російських рейдерів, особливо в сталеливарній промисловості, наголошує британський щоденник Financial Times. А німецький Die Welt звернув увагу на новий конфлікт між близькими сусідами – Росією та Білоруссю, за яким стоять «більше політичні, ніж економічні інтереси». Польська газета Rzeczpospolita розповідає про нове турне в Україну, яке в липні готує російський патріарх Кирило.

В українській столиці нарешті почали висловлювати певне занепокоєння силою тиску Росії на базові галузі національної промисловості, зазначає британська Financial Times. Прем’єр Микола Азаров намагається заспокоїти українські бізнесові кола в тому, що уряд захистить сталеливарну промисловість, зокрема, Маріупольський завод, як він висловився, від «рейдерської атаки». Але тих атак є більше. Автор аналізу, кореспондент газети в Україні Роман Олеарчик у своєму блозі перераховує інші можливі жертви російського рейдерства в Україні, серед яких велике об’єднання «Запоріжсталь». Газета пише, що одну таємну російську групу, яка близька до придбання «Запоріжсталі», фінансово підтримує російське об’єднання ВЕБ, головою ради директорів якого є російський прем’єр Володимир Путін. Акція не підтверджена, однак викликає стурбованість своєю непрозорістю.

Німецька газета Die Welt опублікувала статтю під заголовком «Сусідам Росії не до сміху». В ній мовиться про нову ціль Росії – Олександра Лукашенка. У російського керівництва, зазначає газета, замість Ющенка з’явився новий ворог – білоруський Лукашенко. Росія перекрила газ, щоб Білорусь повернула борги. Утім, відзначає автора аналізу Едуард Штайнер, «ідеться радше про шантаж із боку Москви, щоб змусити Мінськ ратифікувати спільний митний кодекс». «Газпром» вважає, що право тиску він має. Газова суперечка з Україною стараннями дружнього до Москви уряду вирішилась дуже успішно. Настільки успішно, що в Москві не вагаються говорити про об’єднання російського «Газпрому» з українським «Нафтогазом». А з Мінськом поки що такого порозуміння досягти не вдається. Постійне підвищення Росією ціни на газ у Лукашенка викликає гнів. А 192 мільйони доларів боргу, які народилися на світ зовсім недавно, мають стати ціною для Білорусі за митний конфлікт. Для повної дієздатності митного союзу між Росією, Білоруссю й Казахстаном має набрати чинності новий митний кодекс, термін підписання якого запланований на 1 липня цього року. Як наголошує Die Welt, Росія не бачить тут особливого простору для переговорів.

Польська Rzeczpospolita звернула увагу на нову подорож російського патріарха Кирила в Україну. Що йому так сподобалось у Києві та й в Україні? – запитує газета. Президент України відверто підтримує Російську православну церкву. Майбутнє ж Київського патріархату за нової влади непевне, об’єднанню українського православ’я заважають особисті конфлікти. Польська Rzeczpospolita наголошує, що «деякі українські ієрархи радять Кирилові прийняти титул патріарха Московського, Київського і всієї Русі». Та й сам Кирило не проти. Тобто експансія Московського патріархату в Україну триває. Вже в липні патріарх Кирило, крім Києва, має відвідати Одесу й Дніпропетровськ, нагадує газета.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG