Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 05:01

БЮТ оприлюднив акти перепродажу спірного газу


БЮТ оприлюднив договір купівлі-продажу 11 мільярдів кубометрів природного газу, що були в підземних сховищах України, укладений між «Нафтогаз України» і російським «Газпромом».

Договір оприлюднений на офіційному сайті БЮТ. Відповідно до тексту документа, «Газпром» зобов’язується продати «Нафтогазу» 11 мільярдів кубів газу, а НАК зобов’язується сплатити за цей обсяг 1,7 мільярда доларів.

Договір датований 20 січня 2009 року, його підписали перший заступник голови правління «Нафтогазу» Ігор Діденко та заступник голови правління «Газпрому» Валерій Голубєв.

У документі не зазначається, що власником продаваного обсягу палива є компанія «РосУкрЕнерго».

Також оприлюднені два акти здачі-прийняття газу. Відповідно до першого документа від 4 лютого 2009 року, «Нафтогаз» передав і «Газпром» прийняв зазначений обсяг газу, поставлений в Україну в режимі транзиту, на суму 1,7 мільярда доларів.

Другим документом від 6 лютого вже «Газпром» передає, а «Нафтогаз» приймає 11 мільярдів кубометрів газу на цю ж суму.

Раніше сьогодні Тимошенко пообіцяла оприлюднити ці документи.

Стокгольмський арбiтражний трибунал 8 червня винiс рiшення, якими зобов’язав «Нафтогаз України» повернути «РосУкрЕнерго» 11 мільярдів кубометрiв газу, а також передати їй 1,1 мільярда кубів газу як компенсацiю.

Ідеться про 11 мільярдів кубометрів газу, який належав «РосУкрЕнерго», перебував в українських газосховищах як транзитний і не числився на митній території України, але в квітні минулого року був розмитнений на користь «Нафтогазу». Цю операцію захищала тодішня прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. За офіційною версією її уряду, українська сторона перебрала газ як погашення боргу «РосУкрЕнерго» перед «Газпромом», право на який російська сторона передала українській за результатами минулорічних газових домовленостей Тимошенко.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG