Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 17:17

США очікують від Киргизстану на чесний референдум


Сполучені Штати висловили сподівання, що Киргизстан проведе «чесний і прозорий» референдум про конституційні зміни.

Як заявив речник Державного департаменту Філіп Кроулі, посольство США в Бішкеку додасть невелику групу спостерігачів до інших міжнародних і місцевих спостережних місій.

Міжнародна правозахисна група Human Rights Watch учора попередила, що рішення влади Киргизстану не відкладати референдум попри нещодавнє масове міжетнічне насильство на півдні країни може знову розпалити насильницькі акції між киргизами й узбецькою меншиною.

Референдум має відбутися завтра після заворушень минулих кількох тижнів, у яких, за останніми лише офіційними підтвердженими даними, загинули принаймні 275 осіб. Десятки, а можливо, й сотні тисяч місцевих узбеків були змушені втікати з півдня Киргизстану до сусіднього Узбекистану.

Виборці країни мають висловитися з приводу поправок до Конституції, які, серед іншого, передбачають обмеження повноважень президента і перетворення держави з дотеперішньої президентської республіки на парламентську.

Іще одне питання – надання нинішньому голові тимчасового уряду Розі Отунбаєвій повноважень «президента перехідного періоду» на час до 31 грудня наступного року.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG