Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 00:23

«Група восьми» звертається до Пхеньяна, Тегерана, Кабула


Лідери країн «Групи восьми» на закінчення свого саміту в Канаді в суботу підготували проект спільної заяви, в якій звернулися до таких важливих зовнішньополітичних тем, як Північна Корея, Іран, Афганістан чи Смуга Гази.

«Група восьми», зокрема, засудила Північну Корею за потоплення, як вважають, південнокорейського корабля, команда якого загинула.

Іран закликано зробити більше для того, щоб влада цієї країни дотримувалася прав людини.

Іще одне звернення до Ірану закликає його здійснювати «прозорий діалог» стосовно його суперечливої ядерної програми.

Становище у Смузі Гази, яка потерпає під владою руху «Хамас» та ізраїльською блокадою, керівники «Групи восьми» назвали «нестерпним».

Вони також накреслили стратегію виходу з Афганістану протягом п’яти років. Владу цієї країни вони закликали посилити боротьбу з корупцією й наркотиками, поліпшити становище з правами людини тощо.

У п’ятницю, в перший день саміту, керівники приділили головну увагу світовій економіці. Вони, зокрема, домовилися продовжити фінансування програм стимулювання економіки.

Пізніше в суботу за місцевим часом вони переберуться з курортного містечка Гантсвілла неподалік Торонто, головного міста провінції Онтаріо в Канаді, де відбувався саміт «Групи восьми», до Торонто, де до них приєднаються керівники ще низки провідних країн із-поміж тих, що розвиваються. Разом вони почнуть саміт «Групи двадцяти».

Головна частина цього другого саміту, що відбудеться в неділю, буде знову ж присвячена світовій економіці.

«Група восьми» об’єднує промислово найрозвиненіші країни – США, Велику Британію, Німеччину, Францію, Канаду, Італію й Японію, – а також долучену до них через політичну вагу Росію.

До «Групи двадцяти» належить, крім них, іще низка найпередовіших економік із-посеред країн, що розвиваються, – це також Австралія, Аргентина, Бразилія, Індія, Індонезія, Китай, Мексика, Південна Африка, Південна Корея, Саудівська Аравія й Туреччина; двадцятим членом є Євросоюз як єдине ціле, хоча в «двадцятці» кілька з його членів представлені окремо. Це об’єднання представляє приблизно 90 відсотків від усієї світової економіки.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG