Доступність посилання

ТОП новини

Отунбаєва: громадяни підтримали зміну конституції Киргизстану


Голова тимчасового уряду Киргизстану Роза Отунбаєва заявила, що в референдумі щодо конституційної реформи, що відбувся в неділю, взяли участь понад 65 відсотків виборців.

«Сьогодні ми досягли перемоги на шляху до справжнього уряду народу», – наголосила Отунбаєва невдовзі після закриття виборчих дільниць.

За її словами, виходячи з попередніх результатів референдуму, нова конституція країни отримала підтримку громадян. Це, як зазначила Отунбаєва, дозволить сформувати легітимну владу і приведе до встановлення парламентської форми правління.

Оприлюднення попередніх результатів ЦВК очікують в понеділок, 28 червня. А остаточні результати мали б бути відомі протягом найближчого тижня.

На референдум були винесені три питання: чи потрібно наділяти голову тимчасового уряду Розу Отунбаєву повноваженнями президента на перехідний період, до кінця 2011 року; чи потрібно ліквідувати Конституційний суд як інституцію; чи потрібно вносити поправки до конституції про перехід із президентської до парламентської форми правління.

За голосуванням у Киргизстані спостерігали близько двохсот іноземних спостерігачів.

У південних районах Киргизстану, де нещодавно відбувалося криваве міжетнічне протистояння, явка виборців була значно нижчою, ніж на півночі.

Роза Отунбаєва ще в перебігу голосування заявила, що в Ошській і Джалал-Абадській областях, в районах, де запроваджений надзвичайний стан, із 28 червня знову запровадять комендантську годину.

За останніми даними, число офіційно зареєстрованих загиблих під час міжетнічного протистояння і безладу зросло до 283 осіб. А за неофіційними підрахунками, кількість жертв може сягати двох тисяч, оскільки багатьох ховали, оминаючи медичні установи і морги.
XS
SM
MD
LG